Новини » Світ Читать эту новость на русском

Виверження вулкана на острові Пальма: З’явилися нові жерла та 80 землетрусів за ніч

виверження вулкану Кумбре-Вʼєха
Виверження вулкану Кумбре-Вʼєха на острові Ла-Пальма Фото з відкритих джерел

Лава загрожує поширитися на територію доріг та будинків

Під час виверження вулкана Кумбре-Вʼєха на іспанському острові Ла-Пальма відкрилися нові жерла. Про це повідомив Associated Press.

Як зазначається, лава з нових жерл загрожує поширитися на територію доріг та будинків, з яких раніше були евакуйовані люди.

За словами вчених, лава з основного нового жерла, що відкрилося вчора, витікала зі швидкістю шість метрів за хвилину на раніше неушкоджені території.

При цьому, за минулу ніч на острові зафіксовано щонайменше 80 землетрусів. Один із них в понеділок вранці став найсильнішим за весь час початку виверження вулкана Кумбре-Вʼєха із магнітудою 5, повідомив El Pais.

Також жителі острова були попереджені про "дуже несприятливу" якість повітря через збільшення діоксиду сірки (SO2). Їм порекомендували уникати активного відпочинку, а на вулиці використовувати респіратори із захистом FFP2.

Новини за темою: На острові Пальма стався потужний землетрус, обвалилася частина конуса вулкана

Нагадаємо, що раніше за допомогою безпілотника вдалося зняти жерло діючого вулкана Кумбре-Вʼєха на іспанському острові Пальма, який вивергається з 19 вересня.

Так, на відеозаписах була показана активна фаза виверження. У денному відео було видно, як вулкан викидає фонтан лави та попелу на висоту понад 460 метрів. У нічному відео чітко видно потоки лави та фонтан із жерла.