Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Ізраїлі розкопали свідчення легендарної битви II століття до нашої ери

Археологи
Фото з відкритих джерел

Під час розкопок було виявлено добре укріплену будівлю, яка була спроєктована як добре укріплена споруда приблизно в 112 р. до н. е.

Ізраїльські археологи виявили докази, які, як вони стверджують, підтверджують історії про перемогу євреїв над грецькими правителями – про події, пов'язані зі святкуванням Хануки. Про це повідомляє CBN.

Відзначається, що це свято на честь перемоги євреїв над еллінами у II столітті до нашої ери в цьому році буде відзначатися з 28 листопада, а знахідка була зроблена 16 листопада.

Понад дві тисячі років тому фортеця на вершині пагорбу повинна була захищати кероване греками місто Мареша від єврейського повстання. Але археологи управління старожитностей Ізраїлю кажуть, що це не спрацювало.

Вони стверджують, що вони мають докази перемоги євреїв Хасмонеїв, більш відомих як Маккавеї, над грецькими правителями Селевкідів, попри спроби Селевкідів зміцнити й захистити табір.

"Те, що ми тут виявили, насправді пов'язано з історією Хануки та повстаннями проти греків", – сказав керівник розкопок Ачиноам Монтегю.

Крім цього, в ході розкопок було виявлено добре укріплену будівлю 15 на 15 метрів, яка була спроєктована як добре укріплена споруда приблизно в 112 р. до н. е.

"Ми також виявили шар руйнування, в якому були сотні артефактів, у тому числі глиняний посуд, монети та зброя, що датуються другим століттям до нашої ери", – сказав Монтегю.

Підкреслюється, що товщина зовнішньої стіни досягала трьох метрів, і зведена вона була з великих каменів, з ухилом, щоб ускладнити штурм.

Всередині розташовувалося сім приміщень, збережені стіни яких підносяться на два метри. Сходи вели на другий поверх, який не зберігся.

"Судячи зі знахідок і монет, руйнування будівлі можна віднести до завоювання лідером Хасмонеїв Іоанном Гірканом регіону Ідумеї приблизно в 112 р. до н. е.", – заявили вчені.

Ханука, також відома як свято посвячення, не згадується в Старому Завіті, вона є в Новому Завіті в Книзі Іоанна 10:22-23. Хоча ця територія в кінцевому підсумку буде відкрита для громадськості, експерти кажуть, що найцікавіша частина – це те, як розкопки вдихнуть життя в історію 2000-річної давності.

Новини за темою: У центрі Києва археологи знайшли унікальний бронзовий хрест ХІІІ століття. Фото

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Єгипті археологи виявили один із храмів Сонця, який датується серединою XXV століття до нашої ери. Історики припускають, що всього було побудовано шість храмів сонця, але тільки два з них були виявлені раніше.