Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Англії археологи знайшли на фермі віллу IV століття із рідкісною мозаїкою

На ній зображений Ахілл та його битва з Гектором наприкінці Троянської війни


В Англії на фермі знайшли віллу пізньоримського періоду, а в ній — рідкісну римську мозаїку, що зображує битву грецького героя Ахілла з Гектором під час Троянської війни. Про це повідомляє Historic England.

Як зазначається, знахідку зробили у графстві Рутленд. У 2020 році син фермера та землевласника Джим Ірвін помітив "незвичайний глиняний посуд" на пшеничному полі і попередив про це місцеву владу. На місце приїхали археологи з Археологічної служби Університету Лестера разом із Historic England, провели розкопки та виявили мозаїку розміром 11 на 7 метрів.

Новини за темою: У Вінницькій області археологи виявили пам’ятки енеоліту, бронзової та залізної доби

Мозаїка утворює підлогу у великій обідній чи розважальній зоні. Кімната є частиною великої вілли, яку побудували у пізньоримському періоді — між 3 і 4 століттями нашої ери. Мозаїки використовувалися в різних приватних та громадських будинках по всій Римській імперії, і на них часто фігурували відомі постаті з історії та міфології. Однак мозаїка Рутленда унікальна для Британії тим, що на ній зображений Ахілл та його битва з Гектором наприкінці Троянської війни, і вона є одним із небагатьох прикладів з усієї Європи.

Крім цього, біля вілли знайшли й інші будівлі: комори з проходами та, можливо, лазню. Швидше за все, у цьому комплексі жила багата людина, яка знала класичну літературу. Археологи також помітили ушкодження від пожежі та розриви мозаїки, і це дозволило їм припустити, що згодом віллу переробили.

Також у руїнах, що покривають мозаїку, знайшли людські рештки. Вважається, що людей поховали після того, як у будівлі більше ніхто не жив. Останки відносяться до дуже пізнього римського або раннього середньовічного періоду.

Новини за темою: У Британії жінка знайшла крихітну золоту Біблію, якій 600 років. Фото

Нагадаємо, раніше у Єгипті археологи виявили один із храмів Сонця, який датується серединою XXV століття до нашої ери. Історики припускають, що всього було збудовано шість храмів Сонця, але тільки два з них були виявлені раніше.