Новини » Світ Читать эту новость на русском

Тайвань заявляє про вторгнення 27 китайських літаків

Китай і Тайвань
Фото з відкритих джерел

Серед них, нібито, було п’ять бомбардувальників з ядерним потенціалом

Повітряні сили Тайваню підняли винищувачі після того, як 27 китайських літаків увійшли в зону протиповітряної оборони острова. Про це повідомило "Радіо Свобода", посилаючись на Міністерство оборони Тайваню.

Як зазначається, серед китайських літаків, нібито, були п’ять бомбардувальників H-6 з ядерним потенціалом і 18 винищувачів, а також танкер-заправник.

Так, літаки пролетіли повз південне узбережжя Тайваню до протоки Баші.

Однак, Китай не коментував заяву тайванського уряду.

Відомо, що Тайвань, який Пекін розглядає як свою провінцію, протягом останнього року кілька разів скаржився на китайські військові літаки, які літають поблизу острова, часто поблизу контрольованих Тайванем островів Пратас.

Зокрема, влада країни заявляла, що майже 150 китайських військових літаків увійшли в зону протиповітряної оборони, яка ширша за територіальний повітряний простір Тайваню, протягом чотирьох днів на початку жовтня, коли Китай відзначав своє національне свято.

Новини за темою: Китай може мати тисячу ядерних боєголовок до 2030 року, – Пентагон

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Китай заявив про прибуття американської делегації до Тайваню на воєнному літаку, і привів у бойову готовність війська в напрямку Тайванської протоки.

При цьому, у заяві йшлося, що ці заходи були викликані "серйозною загрозою" від слів та дій "деяких країн" з приводу тайванського питання, а також діями самого Тайваню.