Новини » Світ Читать эту новость на русском

Швеція не подаватиме заявки на членство в НАТО

НАТО
НАТО Shutterstock.com

Наразі розробляється оновлена Стратегія національної безпеки Швеції

Нова прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон заявила, що країна не подаватиме заявки на членство в НАТО. Про це йдеться у її заяві, опублікованій на сайті шведського уряду.

"Наша свобода від військових альянсів добре служить нашій країні та сприяє стабільності та безпеці у Північній Європі. Швеція не подаватиме заявки на членство в НАТО. Швеція не буде пасивною, якщо трапиться катастрофа чи напад на іншу країну в Північному регіоні чи в ЄС, і ми очікуємо, що ці країни діятимуть так само, якщо постраждаємо ми самі", - наголосила Андерссон.

Вона додала, що ЄС є найважливішою ареною зовнішньої політики та безпеки Швеції. А поточне головування Швеції в ОБСЄ дає їй можливість захистити порядок європейської безпеки.

Новини за темою: НАТО може розмістити ядерну зброю в Східній Європі

Андерсон зазначила, що Швеція буде зміцнювати свою співпрацю у сфері оборони в партнерстві з НАТО, а також з такими країнами, як Фінляндія й іншими північними сусідами, та із США.

Вона оголосила, що зараз розробляється оновлена Стратегія національної безпеки Швеції.

Крім цього, прем’єр-міністерка Швеції підкреслила, що її країна засуджує російську агресію щодо України.

"Швеція та ЄС засуджують військову агресію Росії щодо України та незаконну анексію Криму. Ситуація людей, які застрягли на кордоні між Польщею та Білоруссю, є неприйнятною. Дії Білорусі будуть зустрінуті посиленням санкцій", - йдеться у заяві Андерссон.

Новини за темою: Кулеба назвав головну перепону членства України в ЄС і НАТО

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністром Швеції вдруге обрано Магдалену Андерссон, яка стала першою жінкою на цій посаді в країні. За неї проголосували 173 члени парламенту Швеції. На два голоси менше - й вона б програла.