Новини » Світ Читать эту новость на русском

Мінфін США ввів санкції проти двох кіберзлочинців - громадян РФ і України

хакер
Фото з відкритих джерел

Вони підозрюються у нападі на ІТ-компанію Kaseya

Міністерство фінансів США за зловмисну кібердіяльність запровадило санкції проти двох громадян Росії і України, їхніх криптоактивів, а також кількох вебсайтів, зареєстрованих у різних країнах. Про це повідомила пресслужба Офісу контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США.

Як зазначається, санкції США були введені проти 28-річного громадянина Росії Євгена Полянина, а також 22-річного громадянина України Ярослава Васинського. У переліку обмежень навпроти їхніх прізвищ також зазначені криптовалютні рахунки.

Відомо, що правоохоронні органи США готують проти Полянина й Васинського офіційні звинувачення, пов’язані із шахрайством та відмиванням грошей. Ці особи фігурують як члени хакерського угруповання REvil, яке в липні цього року здійснило напад на американську ІТ-компанію Kaseya за допомогою програм-здирників. Внаслідок атаки шкідливе програмне забезпечення заразило до 1,5 тисячі компаній по всьому світу.

Новини за темою: Ще одна фальшива "Дія": Кіберполіція викрила 17-річного "умільця" на підробці

Нагадаємо, що раніше експерти Microsoft заявили, що Росія стоїть за 58% вчинених за підтримки державних органів кібератак у світі.

А основними цілями цих хакерів ставали урядові відомства і аналітичні центри — у США, Україні, Великій Британії і європейських країнах-членах НАТО.

Крім цього, в Україні ліквідували вебресурс, який розповсюджував персональні дані 200 млн осіб, серед яких громадяни України, Молдови, Білорусі, Казахстану й низки країни СНД.