Лукашенко про екстрадицію бійців ПВК Вагнера: Україна має довести їхню провину

За словами очільника Білорусі, генпрокурори працюють над вирішенням цього питання

Лукашенко
Олександр Лукашенко Фото з відкритих джерел

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що країна видасть бійців ПВК Вагнера після надання Україною доказів їх провини. Про це він повідомив в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону.

За словами очільника Білорусі, генпрокурори України, Білорусі та Росії працюють над питанням затримання "вагнерівців". "Вони працюють над тим, щоб була чітка картина: ніхто нікого не видає, поки не встановлять провину. А країна, яка запитує, повинна довести провину цих людей. Що цей вбив цього, що стріляли і так далі", – наголосив Лукашенко.

Водночас ситуацію з затриманням російських бійців на території Білорусі Лукашенко вважає неприпустимою. "Це не просто прикро, це неприпустимо і огидно, особливе якщо це відбувається з боку твоїх рідних, друзів", – заявив очільник держави.

Новини за темою: Лукашенко заявив, що в Білорусі ховається ще одна група бойовиків

Нагадаємо, вночі 29 липня поблизу Мінська затримали 33 бійців ПВК "Вагнер", які прибули "для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії".

Згодом було встановлено імена і прізвища затриманих. Як з'ясувалося, серед них є громадяни України

Сьогодні, 6 серпня, стало відомо, що президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив запросити генеральних прокурорів Росії та України щодо затриманих бойовиків ПВК Вагнера.

Новини за темою: Лукашенко заявив про гібридну війну проти Білорусі, серед підозрюваних - Україна

Крім того, сьогодні генпрокурор України Ірина Венедіктова провела телефонну розмову з генпрокурором Білорусі Олександром Конюком. Останній заявив, що рішення про екстрадицію "вагнерівців" буде прийнято тільки після одержання відповідних звернень правоохоронними органами Білорусі.