Зарубіжні ЗМІ цитують Медведчука про необхідність позаблокового статусу для України

медведчук
Віктор Медведчук Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук вважає, що варто раз і назавжди закріпити в Конституції України позаблоковий статус країни.

"У Конституції треба записати раз і назавжди, що ми позаблокова держава. Це в першу чергу вигідно для України. А заяви, що, якби ми були членами НАТО, нас би захищали - це від лукавого. Може, треба жити з сусідами так, щоб не було необхідності нас захищати?" - цитують Медведчука РИА Новости і видання ОСН.

Автори публікації нагадують, що Верховна рада України в грудні 2014 року внесла зміни в два закони, відмовившись від позаблокового статусу держави. У лютому 2019 року парламент України прийняв зміни до Конституції, закріпивши курс країни в ЄС і НАТО. Україна стала шостою державою, яка отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями.

Раніше Медведчук неодноразово заявляв, що позаблоковий статус України потрібно раз і назавжди закріпити в Конституції, оскільки, першу чергу, це буде вигідно для самої України.

"Це має бути політика держави. І ось замість того, щоб вносити в Конституцію курс євроінтеграції І курс в НАТО, хоча він внесений не в ту статтю і не там, де треба, тому що він внесений в ті статті, які стали просто черговими, тому що треба це було вносити в перший розділ, це стратегічний курс розвитку країни. Він викладений повністю в першому розділі. Але перший розділ для того, щоб внести, треба 300 голосів, потім референдум", - сказав він.

За його словами, "люди розуміли, що це нереально, такі зміни до Конституції не можна провести. Для піар - ходу Порошенко провів зовсім інший варіант внесення змін до Конституції".

"У Конституції має записано бути раз і назавжди, що ми позаблокова держава. Це вигідно для України, в першу чергу для України. І питання від того, що ось так, якби ми були членами НАТО, нас би захищали, все інше - ну, це від лукавого. Ніхто б нас не захищав. І потім, А навіщо нам, щоб нас захищали? Може, треба робити так, щоб не було необхідності нас захищати, а? Тобто, вчинити, як я кажу, по-простому, а не складними заходами через п'ять ходів з відгалуженням спочатку вліво, вправо, потім прямо, назад і знову вперед, а просто створювати такі умови, жити так з сусідами, для того, щоб не виникало необхідності, щоб за нас хтось воював. Не треба воювати. Давайте, як говориться у відомому мультфільмі, давайте жити дружно", - резюмував народний депутат.

Раніше Медведчук вже заявляв про неприпустимості ігнорування думки Донбасу щодо російської мови або вступу України до НАТО.