Новини » Політика Читать эту новость на русском

Якубін про книгу американського журналіста: Історія з Коломойським дуже показова, він вже не відчуває себе громадянином світу

Якубін

Кандидат політичних наук Олексій Якубін

Перший Незалежний

Історія з українським олігархом Ігорем Коломойським дуже показова, він вже не відчуває себе громадянином світу. Про це в ефірі телеканалу UkrLive заявив політолог Олексій Якубін.

"Той факт, що українські олігархи могли бути причетними до виведення коштів і так далі, помітьте, що західні країни це особливо не турбувало до тих пір, поки це не почало торкатися чи впливати на окремі моменти в самих західних країнах. Вони насолоджувались, коли в пострадянських країнах виводили мільярди, і вони зосереджувались десь там на віллах у Відні або у Швейцарії… Ситуація зараз змінюється, і мені здається, що це дуже цікавий момент, коли ті, хто здобув шалене багатство в 90-х рр., тепер вони вже себе не відчувають такими громадянами світу. Мені здається, історія з Коломойським тут є дуже показовою. Тому що, згадайте, як він розповідав "у мене не 2 паспорти, а 3", тобто він відчував себе громадянином світу, сьогодні він живе в Женеві, а завтра в Тель-Авіві, а тепер такого немає", - зазначив він.

При цьому експерт додав, що, по суті, Коломойський опинився виключно громадянином України.

"Виявилося, що українським олігархам держава теж потрібна, виявилося, що в інших країнах світу їх ніхто навіть за їхні мільярдні статки не прихистить. Просто статки відберуть і тебе теж викинуть, грубо кажучи. Ситуація дуже змінилася за ці 30 років. Помітьте, неоліберальний капіталізм справді йде в минуле, а приходять інші типи – капіталізм трансформується, і вже таке вільне розпоряджання власними активами… воно не працює, все. Ця історія закінчилась", - підсумував він.

Нагадаємо, в США 23 листопада в продаж надійшла книга журналіста Мішеля Кейсі (Casey Michel) "Американська клептократія" (American Kleptocracy) про олігарха Ігоря Коломойського, його зв'язках з президентом Володимиром Зеленським і схемах відмивання коштів при купівлі нерухомості в Америці. Вона доступна зокрема на сервісі Amazon. Передмову до неї написав шведський економіст Андерс Ослунд.