В порушення закону: Офіс президента за шість місяців не запросив позицію Мінветеранів щодо закону про військових злочинців

ЗСУ_1
Фото з відкритих джерел

Офіс президента України протягом шести місяців, з моменту прийняття Закону України №2689 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права" (про військових злочинців, - ред.), не звернувся до Міністерства у справах ветеранів за консультацією по документу. Про це йдеться у відповіді Мінветеранів на запит MIGnews.com.ua.

"Закон... у Мінветеранів на розгляд і узгодження не надходив", - йдеться у відповіді Мінветеранів на запит MIGnews.com.ua..

Більш того, вже шість місяців документ, в порушення закону, "обробляють" в офісі президента, що раніше визнали у відповіді на запит MIGnews.com.ua. При цьому, за цей час закон №2689 так і не направили в одне з ключових міністерств для узгодження і доопрацювання. Тобто, що мають на увазі в ОП під "обробляють" - незрозуміло.

Редакція MIGnews.com.ua направила запити в інші відомства, щоб дізнатися, що ж "обробляють" в законі про військових злочинців.

ЗСУ_2
Фото з відкритих джерел

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла законопроект №2689 у травні поточного року. На початку червня документ передали на підпис президенту України Володимиру Зеленському, який повинен був підписати документ або ветувати його в 15-денний термін. Цього не сталося досі. А тепер, згідно з процедурою, закон вже не можна ветувати або доопрацьовувати, оскільки відведений на це термін пройшов. Таким чином, Зеленський зобов'язаний підписати закон. Або, це повинен зробити спікер парламенту Руслан Стефанчук. Вносити зміни до вже ухваленого Верховною Радою закону у президента вже немає повноважень. Він може лише, після вступу закону в силу, ініціювати законопроект Про внесення змін до закону, і ніяк інакше.

Раніше голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що проконтролює підписання президентом законопроекту №2689 - так званого "закону Про військових злочинців", який дозволить судити підозрюваних у військових злочинах і злочинах проти людяності.

У свою чергу, доктор юридичних наук, академік Віталій Журавський пояснив, що даний законопроект важливий не тільки для України, а й для міжнародного співтовариства. Академік впевнений, що президент злякався військових злочинців, які повернулися із зони ООС.

"Він злякався. Президент злякався радикалів і тих людей, які повернулися із зони АТО і ООС. Всі правозахисні організації вимагали, щоб цей закон прийняли, Європа вимагала, і США вимагали. Не можуть у нас бути непокараними люди, які знущалися над цивільними, ґвалтують, сексуально домагаються, б'ють або організовують тортури", - зазначив Журавський.