Новини » Політика Читать эту новость на русском

Україна стала членом комітету ЮНЕСКО із захисту культурної спадщини під час війни

ЮНЕСКО
ЮНЕСКО Фото з відкритих джерел

Рішення прийняли на 9-му засіданні країн-членів другого протоколу до Гаазької конвенції з охорони історичних цінностей

Україну обрали членом комітету ЮНЕСКО із захисту культурної спадщини у разі збройного конфлікту. Рішення прийняли на 9-му засіданні країн-членів другого протоколу до Гаазької конвенції з охорони історичних цінностей. Про це повідомив міністр культури України Олександр Ткаченко.

"Щойно отримав важливі новини з ЮНЕСКО - Україна була обрана членом Комітету із захисту культурної спадщини у разі збройного конфлікту", - написав у своєму Telegram міністр.

За його словами, після цього рішення організації Україна спільно з іншими країнами-учасницями працюватиме над безпекою культурної спадщини від наслідків збройних конфліктів.

Ткачено додав, що участь України в цьому комітеті ЮНЕСКО стане дієвим механізмом для посилення захисту українських пам'яток у Криму та в тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

"В умовах збройної агресії з боку Російської Федерації, їх наполегливого бажання поширювати інформаційну пропаганду, а також через постійні спроби привласнити собі українську культурну спадщину - членство України є важливим етапом для нашої держави", - підкреслив міністр.

Новини за темою: Обійшли Санкт-Петербург і Прагу: Київські об’єкти ЮНЕСКО потрапили до найінстаграмніших місць світу

Раніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявляв, що хоче подати заявку на включення Чорнобильської зони до списку світової спадщини ЮНЕСКО