Новини » Політика Читать эту новость на русском

Україна направила Росії ноту протесту через указ Путіна щодо товарів із ОРДЛО

МЗС України

МЗС України

Фото з відкритих джерел

Підписання указу суперечить зобов‘язанням Росії за Мінськими домовленостями та домовленостями в рамках "нормандського формату", стверджує українська сторона

Українське Міністерство закордонних справ вважає указ президента Росії Володимира Путіна про спрощення потрапляння товарів з непідконтрольної частини Донбасу на російський ринок грубим втручанням у справи України, тому російському МЗС було спрямовано ноту протесту. Відповідну заяву розміщено на сайті МЗС України.

"Розглядаємо підписання президентом Російської Федерації указу №657 від 15 листопада 2021 року про визнання РФ так званих сертифікатів про походження товарів, які видаються на тимчасово окупованій Росією частині території в Донецькій та Луганській областях, як грубе втручання у внутрішні справи України, порушення її законодавства та норм міжнародного права", - йдеться у документі.

У МЗС заявили, що визнання "сертифікатів", одностороннє визначення пунктів пропуску з метою переміщення товарів через тимчасово непідконтрольну ділянку державного кордону України та інші, передбачені указом заходи, яскраво демонструють цілеспрямовану політику Росії із затягування тимчасово непідконтрольних територій нашої держави до свого економічного, політичного, електорального та інформаційного простору.

МЗС України наголосило, що підписання указу суперечить зобов‘язанням Росії за Мінськими домовленостями та домовленостями в рамках "нормандського формату", а також "підважує" зусилля Німеччини, Франції та України задля відновлення продуктивної роботи цих важливих майданчиків з мирного врегулювання.

"Продовжимо консолідацію міжнародної підтримки нашої держави, аби змусити Росію відмовитися від деструктивних дій та стати на шлях політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту", - заявили у МЗС.

Міністерству закордонних справ РФ передано відповідну ноту протесту.

Новини за темою: Кабмін затвердив порядок погашення заборгованості з виплати пенсій жителям ОРДЛО

Нагадаємо, напередодні президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про надання гуманітарної підтримки населенню окремих районів Донецької та Луганської областей України