Новини » Політика Читать эту новость на русском

У МВС заявили, що ситуація на кордоні з Білоруссю контрольована та стабільна

Денис Монастирський

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський

РБК-Україна

У Кремлі намагатимуться використати дестабілізуючу ситуацію на повну, завдати максимальної репутаційної шкоди як ЄС, так і нашій державі, переконані у відомстві

Ситуація на кордоні України і Білорусі наразі є стабільною і контрольованою, але не виключається сценарій, коли Росія може зважитися на цілеспрямований пропуск через Білорусь на нашу територію великої кількості нелегальних мігрантів. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, передає "Укрінформ".

"Запевняю, що ситуація на кордоні з Білоруссю, протяжність якого 1084 км, сьогодні контрольована і стабільна", - наголосив він.

Міністр водночас зазначив, що у МВС не виключають, що існує можливість того, що РФ зважиться на цілеспрямований пропуск через Білорусь на територію України великої кількості нелегальних мігрантів.

"Наше ключове завдання — стримати і зупинити можливий масовий потік нелегальних мігрантів, не дати їм потрапити на територію України", - запевнив Монастирський.

Очільник МВС зазначив, що працівники системи органів міністерства у чіткій координації з українськими розвідувальними органами вже прорахували можливі напрямки прориву кордону мігрантами, відпрацювали найбільш вірогідні сценарії дій мігрантів і спланували застосування наших сил і засобів.

Новини за темою: Україна просить Євросоюз про допомогу в зміцненням кордону з Білоруссю

Він наголосив, що протяжність кордону України з Білоруссю дорівнює 1084 км, що дорівнює майже повній протяжності кордону Білорусі з усіма країнами ЄС.

"Так, з республікою Польща — це майже 400 кілометрів, з Литвою — 679, з Латвією — 173 кілометрів. У нас з ними найдовша ділянка кордону, і наразі ми визначили до 10 потенційних вразливих ділянок, загальна протяжність яких складає близько 270 кілометрів", - сказав Монастирський.

Він також нагадав, що тисячі мігрантів намагаються прорвати кордон Польщі у супроводі білоруських військових, що було видно на десятках відео, щодня оприлюднених людьми, які знаходяться там.

"На цей час вже постраждало 12 польських правоохоронців і прикордонників. Але це лише перший етап цієї спецоперації. Другий і наступний залежить від реакції світової спільноти в першу чергу країн ЄС та НАТО.

Можна спрогнозувати, що у Кремлі намагатимуться використати дестабілізуючу ситуацію на повну, завдати максимальної репутаційної шкоди як ЄС, так і нашій державі.

До підготовки до цієї ситуації ми готуємося системно та ґрунтовно, будуємо систему реагування на виклики, консолідуємо державні інституції, громадськість, міжнародну спільноту", - запевнив очільник МВС.

Новини за темою: Прикордонники затримали мігрантів з Білорусі під виглядом "туристів"

Нагадаємо, раніше ми писали, що українська сторона готується до ескалації та нарощення нелегальної міграції на кордоні з Білоруссю. Україна зацікавлена в розширенні співробітництва з Європейським Союзом для протистояння загрозам.