РФ офіційно визнала участь своїх громадян у збройному конфлікті на Донбасі, - делегація України в ТКГ

донбас
Фото з відкритих джерел

У делегації зазначають, що від російської дипломатії очікують "сил і натхнення у взятті наступного бар'єру"

Міністерство закордонних справ РФ, вимагаючи від України забезпечити консульський доступ до затриманого на Донбасі громадянина Росії, тим самим визнала участь своїх громадян у збройному конфлікті на сході України. Про це на сторінці у Facebook повідомила Українська делегація в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з питань Донбасу.

"МЗС РФ офіційно визнало участь російських громадян в збройному конфлікті на сході України. Вітаємо російських представників з цим мужнім кроком: визнавати реальність після восьми років послідовної брехні важко", - йдеться в публікації.

У делегації зазначають, що від російської дипломатії очікують "сил і натхнення у взятті наступного бар'єру", а саме офіційного визнання повної відповідальності керівництва РФ за рішення і продовження міжнародного збройного конфлікту на сході України.

"Це є головною запорукою початку процесу реального мирного врегулювання", - додали у пресслужбі.

Нагадаємо, 13 жовтня оперативна група Збройних сил України затримала представника російських збройних формувань, громадянина РФ, уродженця українського Алчевська (Донецька обл.) Косяка Андрія Валентиновича.

Затриманий перебував у групі озброєних осіб, які з пов'язками Спільного центру з контролю та координації під приводом розмінування здійснювали розвідку залишених Збройними силами України позицій поблизу Золотого.

У нього було вилучено зброю, боєприпаси, військовий квиток і російський паспорт, який, судячи із запису, він отримав у лютому 2021 року. Косяка також підозрюють у скоєнні у 2010 році тяжкого злочину відповідно до статті 115 КК України (умисне вбивство).

У МЗС Росії зажадали в української сторони повідомити про його місцеперебування і забезпечити до нього консульський доступ, а також дотримання його прав

Новини за темою: Розблокування КПВВ та обмін утримуваними: Гуманітарна підгрупа ТКГ відновила роботу

Як повідомлялося раніше, Тристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації на сході України розглядає дії представників ОРДЛО, які блокують роботу членів місії ОБСЄ на Донбасі, як системний підрив повноваження Місії.