РФ направила в Україну ноту протесту через декомунізацію "Марсового поля" у Львові

зірка львів
Фото з відкритих джерел

РФ засуджує "взятий українською владою курс" на демонтаж пам'ятників радянським солдатам

Міністерство закордонних справ РФ направило ноту протесту Україні через можливий демонтаж копії радянського ордена Другої світової війни на військовому меморіалі "Марсове поле" у Львові. Про це йдеться на сайті МЗС РФ.

РФ засуджує "взятий українською владою курс" на демонтаж пам'ятників радянським солдатам і самої пам'яті про їхній подвиг у боротьбі з фашизмом.

"Закликаємо керівництво України відмовитися від фальсифікації історії та спроб позбавити українських громадян Перемоги у Великій Вітчизняній війні, досягнутій спільними зусиллями всіх народів колишнього Радянського Союзу", - йдеться в повідомленні дипломатичного відомства.

Зазначимо, що раніше народний депутат, співголова партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович в ході зустрічі з сенаторами Франції обговорили відродження фашизму в Україні. Зокрема, французькі сенатори були шоковані тим, як в Україні героїзують і відкривають меморіальні дошки та пам'ятники учасникам масових вбивць мирного населення різних країн - ветеранам дивізії СС "Галичина" і з якими державними почестями їх ховають.

Нагадаємо, 23 липня у Львові на вулиці Стрийській демонтували дві останні фігури радянського Монумента слави. Їх перевезли до музею "Територія терору".

В МЗС РФ своєю чергою відреагували на демонтаж монумента. У дипвідомстві назвали демонтаж радянського монумента "актом державного вандалізму".