Порошенко заявив, що суд зобов'язав слідчих ДБР закрити справу проти нього

порошенко
Петро Порошенко. пресслужба партії "Європейська Солідарність"

За його словами, ДБР все одно не буде виконувати рішення суду, а натомість слухатиме вказівки з Банкової

П'ятий президент Петро Порошенко стверджує, що Шевченківський суд постановив ДБР закрити справу проти нього щодо підписання Мінських угод у зв'язку з відсутністю складу злочину.

Про це він сам розповів під стінами ДБР.

"Ми з нашими адвокатами щойно повернулися з Шевченківського суду Києва. 10 хв. тому суддя прийняла рішення скасувати постанову слідчого про відмову нам у закритті кримінальної справи, по якій ми сьогодні запрошені на допит. Постанова скасована. Суддя прийняла рішення зобов’язати слідчого розглянути закриття кримінальної справи у зв’язку з відсутністю події злочину", - зазначив Порошенко.

Новини за темою: Порошенко визнав фабрикацію списку "Небесної сотні" та зменшив його до 80 осіб

Експрезидент сказав, що у нього немає ілюзій стосовно того, що слідчі ДБР виконуватимуть рішення суду і зауважив, що вони начебто слухатимуть тільки вказівки з Банкової.

Водночас Порошенко звернувся до Зеленського і закликав його не "бути Януковичем".

"Володимире Олександровичу, займіться функціями президента: захищайте країну, укріплюйте світову солідарність, допомагайте вирішувати соціальні проблеми людей. І не ставайте Януковичем. У нього дуже погане було минуле. І майбутнє теж нерадісне", - підкреслив він.

При цьому п'ятий президент заявив, що не братиме участі у шоу, але як законослухняний українець буде ходити на допити і доводити, що "правильно зробив, коли підписав Мінські угоди, бо це дозволило сформувати світову коаліцію на підтримку України і застосувати санкції проти країни-агресора Російської Федерації".

Також Порошенко переконаний, що влада йде шляхом "хліба та видовищ", і назвав виклики на допити до ДБР "політичними переслідуваннями".

"Ми сьогодні прийшли до Державного бюро розслідувань, розуміючи, що це фарс, розуміючи, що це ознака політичних переслідувань. Розуміючи, що влада вміє єдине – давати видовище. Іти по принципу "хліба і видовищ", - зазначив він.

Новини за темою: Порошенко витратив на відпочинок у Франції 712 тис. гривень

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження стосовно п'ятого президента України Петра Порошенка. Справу було відкрито у зв'язку з рішенням ВАКСу за привласнення та розтрату майна через зловживання службовим становищем та відмиванням доходів, одержаних незаконним шляхом.

21 лютого стало відомо, що суд дозволив примусово привести Порошенка на допит до ДБР.

Згодом він заявив, що сам прийде на допит у ДБР, "незважаючи на те, що справи проти нього політично вмотивовані".

Сьогодні, 28 лютого, Порошенко підтвердив свої слова і прибув на допит до Державного бюро розслідувань.