Новини » Політика Читать эту новость на русском

Нам потрібна парламентська форма правління, прокляття у вигляді президентів України має закінчитися, - Рабінович

Рабінович гарний_1
Вадим Рабінович Фото з відкритих джерел

Україні потрібна парламентська форма правління, прокляття у вигляді президентів України має закінчитися. Таку думку висловив співголова фракції "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Вадим Рабінович.

"Те, що нам потрібно, я вам скажу з точки зору політичного досвіду і трішечки життєвих років за спиною. І я не просто скажу, що нам потрібно - це єдине, що може нас врятувати. Україна вже цей нескінченний експеримент із різними хорошими президентами пройшла.... Україна ніколи не була царством. В Україні царі не приживаються, ну, таке життя у нас. Україна не Росія, тут знову правий той же Кучма. Це інша країна. Що тут історично було, згадайте, коли в Росії був цар, що тут було? Запорізька Січ - посиділи, поміняли отамана і сидимо далі їмо. А якщо зовсім крутий отаман, який не дає жити по-людськи, - то поміняли його, і наступний сидить. Що це означає - це означає, що нам потрібна парламентська форма правління. Прокляття у вигляді президентів України має закінчитися", - зазначив політик.

При цьому Рабінович додав, що потрібно провести референдум, що, до слова, є одним з основних пунктів партії "Опозиційна платформа – За життя".

"Проаналізуймо, не можна весь час бути дурнями. Приберімо президентську форму правління. Подивіться на Німеччину, Швейцарію... Україна за стилем і по всьому повинна бути Швейцарією Східної Європи. Хто знає прізвище президента Швейцарії - найбільш процвітаючої країни у світі? Ніхто. У нього нічого немає, він президент номінальний, теж ходить вулицями, в магазини ходить. До речі, канцлер Німеччини в магазин ходить з авоською. А наші тільки до моменту інавгурації, після цього вже нічого", - підсумував він.

Нагадаємо, 26 листопада президент Володимир Зеленський провів марафон із журналістами, який був присвячений екватору його президентської каденції.

Захід "30 питань президенту України" стартував близько 12:00 і тривав 5 годин. У його ході Зеленський звинуватив колишнього голову Головного управління розвідки Міністерства оборони Василя Бурбу в торгівлі розвідувальною інформацією, а також заявив, що має дані про підготовку державного перевороту на 1 грудня.

Також Володимир Зеленський відповів, чи піде на другий термін президентства. За його словами, вирішувати буде суспільство.