Кутуєв про пресконференцію Зеленського: Хотілося б побачити якісь результати і напрацювання цієї влади, але цього немає

Павло Кутуєв
Павло Кутуєв Фото з відкритих джерел

Від президента України Володимира Зеленського хотілося б побачити результати виконаної роботи і напрацювання, а цього немає. Про це сказав професор соціології Павло Кутуєв в ефірі телеканалу UkrLive, коментуючи пресконференцію глави держави 26 листопада.

"Від президента хотілося б почути чіткі відповіді по офшорах... також хотілося б запитати – ви при владі, ви президент, у вас своя більшість пропрезидентська, ви призначаєте уряд, і ніхто не ставить під сумнів переважну більшість кандидатур, яких ви висуваєте, - де ж програма цього уряду з вашою більшістю, як ми живемо? Тобто, звичайно, можна сказати "кому ці папірці потрібні?" Але якщо ми встанемо на цю дорогу, тоді і законодавство не потрібне, Конституція не потрібна", – зазначив він.

Кутуєв підкреслив, що раз ми живемо в правовій державі, то необхідно виконувати те, що написано в законодавстві.

"Це зрозуміло, що всі ми робимо помилки і не помиляється той, хто зовсім нічого не робить, з одного боку. Але з іншого боку, коли ви перевищуєте швидкість, то з'являються ввічливі правоохоронці і вам повідомляють про це... так і тут - є вимоги законодавства, чому просто їх не реалізувати і не показати свої напрацювання? Тому що, з одного боку, приймаються документи, що не несуть ніякої змістовної і нормативної природи. З іншого боку, приймаються важливі документи, як, наприклад, Стратегія людського розвитку. Це індекс, який розраховується ООН, він надзвичайно важливий - це комплексна оцінка, кажучи по-простому, як живуть люди, яка тривалість життя, доступ до освіти, до системи охорони здоров'я.... Документ такий є, але нічого не говориться, як він втілюється в Україні, в уряду програми немає і це дуже погано, такий стан речей. Тому що це, з одного боку, створює хаос, від якого ми страждаємо, а з іншого – в цьому хаосі хтось може і ловити рибку в каламутній воді", - додав Кутуєв.

Раньше Кутуєв заявляв, що у чинної влади були всі інструменти, щоб уникнути енергетичної кризи.