Колектив телеканалу "Перший Незалежний" звернувся до міжнародної спільноти з проханням захистити від свавілля української влади

Телеканал
Фото з відкритих джерел

Колектив новоствореного телеканалу "Перший Незалежний" написав відкритий лист депутатам Європарламенту, генеральному секретарю Ради Європи, представництву Європейського Союзу, голові ОБСЄ та представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, Офісу комісара з прав людини Ради Європи, платформі Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів, Комітету із захисту журналістів, "Репортерам без кордонів", організації Human Rights Watch, Міжнародної федерації журналістів з проханням захистити журналістів від свавілля української влади, повідомляє pnk.tv.

Наводимо повний текст листа.

Ми, колектив телеканалу "Перший Незалежний", який вперше в історії України був створений виключно журналістами, просимо вашої підтримки та захисту від свавілля української влади. 26 лютого телеканал почав мовлення, однак, за вказівкою влади, через годину після початку ефіру був вчинений тиск на провайдерів телекомунікаційних послуг, в результаті чого наше супутникове мовлення було відключено, попри раніше досягнуті угоди про співпрацю. Телеканал не пропрацював і дня, проте без будь-яких юридичних підстав, нам було відмовлено в праві на роботу, нас позбавили доступу до нашої аудиторії.

Чиновники України перейшли всі межі розумного і в порушення законодавства, міжнародних норм продовжують цілеспрямовано знищувати свободу слова в країні. Так, на початку лютого без будь-яких юридичних на те підстав були закриті три телеканали: "112 Україна", NewsOne і ZIK. Практично півтори тисячі журналістів були викинуті на вулицю за примхою офісу президента Зеленського. Однак ми не здалися і створили новий телеканал "Перший Незалежний", який об'єднав колективи "112 Україна", NewsOne і ZIK.

Ми не ставимо перед собою мету воювати з нинішньою владою. Ми, як журналісти, всього лише хочемо продовжувати працювати та доносити людям правду про те, що відбувається в країні та за її рубежами. Однак на цей момент в цьому законному праві нам відмовлено.

Просимо вас відреагувати на ситуацію, що склалася, і дати свою оцінку того, що відбувається.

З повагою, колектив телеканалу "Перший Незалежний".