Застосунок "Дія" не збирає дані громадян України, – Федоров

Михайло Федоров
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров Facebook

За словами міністра, "Дія" лише відображає інформацію, яка й так давно є в реєстрах

Портал "Дія" не зберігає особисту інформацію про громадян України, а лише відображає дані, що містяться у державних реєстрах. Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв'ю телеканалу "Дом".

"Дія" влаштована таким чином, що вона не збирає інформацію про вас. Коли ви її встановили, вона лише відображає інформацію, яка й так давно є в реєстрах.

Коли ви отримували свій ID-паспорт або закордонний паспорт, ви потрапили до демографічного реєстру – і коли ви авторизуєтеся в "Дії", лише з того реєстру підтягується інформація про вас. Так само інформація про вас підтягується з реєстру посвідчень водія", – наголосив він.

За словами Федорова, унікальність "Дії" полягає в тому, що продукт показує інформацію, яка є про вас у реєстрі, а також, якою людина може керувати.

"І коли у вас не підтягується будь-який документ, то для вас це важливий сигнал: виявляється, ви отримали цей документ і його використовуєте, а його немає в реєстрі. Це демонстрація підходу держави до персональних даних: персональні дані – це власність ваша, моя, людей, громадян України, а не держави. І авторизуючись, я бачу, що знає про мене держава, я можу керувати інформацією про себе", – розповів міністр.

Новини за темою: Розробник фейкової "Дії" став радником заступника міністра, - Мінцифри

До слова, Михайло Федоров також повідомив, що команда розробників українського застосунку "Дія" не планує продавати його або схожі продукти в інші країни, вона сфокусована на головній меті – зацифрувати 100% послуг в Україні.