Євродепутат Гілл про атаку влади на "112 Україна": Це не тільки незаконно, але й аморально

Нейтан Гілл
Нейтан Гілл

Той факт, що президент Зеленський використовує державні регулятори, щоб незаконно заарештувати корпоративні права, – неприйнятний. Не можна уявити, щоб щось схоже сталося на Заході або в США. Так прокоментував спробу рейдерського захоплення телеканалу "112 Україна" депутат Європарламенту в 2014-2020 рр. Нейтан Гілл, передає 112.ua.

"Це недемократично. СБУ намагається забрати телеканал у законного власника. І Володимир Зеленський це схвалює. Це неприйнятні політичні дії чинної влади проти законно обраних народних депутатів, які зараз у опозиції. Де був Зеленський під час атак на журналістів? Будівлю телеканалу обстрілювали з гранатомету, а де реакція чинного президента на цю атаку? Зараз він знаходить час на спроби закрити телеканал і забрати його у власника. Як член міжнародної редакційної ради телеканалу "112 Україна", я шокований такою ситуацію і, вважаю, це не лише незаконно, а й аморально. Це атака на телеканал, який збалансовано і чесно висвітлює події не лише в Україні, а й за кордоном", - наголосив євродепутат.

Він висловив вдячність українським суддям за справедливе рішення, які коректно відхилили позов СБУ. Але, на думку європарламентаря, це лише початок боротьби, адже несправедлива війна Нацради проти телеканалу триває довго.

"Останні 2 роки я пильно стежу за політичними подіями в Україні. Мене непокоїть ситуація зі свободою слова. І за цей період вона не покращилася. Незаконні дії влади проти телеканалу "112 Україна" та його власника це доводять. Я очікував, що зі зміною президента журналісти в Україні матимуть можливість вільно працювати і збалансовано висвітлювати інформацію. Але натомість Зеленський продовжує те, що робив Порошенко. Він намагається закрити опозиційні телеканали", - зазначив Гілл.

"Я член міжнародної редакційної ради телеканалу "112 Україна". Я особисто зустрічався з власником телеканалу Тарасом Козаком у Європейському парламенті. І хочу відзначити, що він намагається відстояти права своєї телекомпанії та розуміє, що інформацію треба подавати збалансовано. Власник телеканалу прагне дотримуватися таких стандартів, як у західних ЗМІ. І я можу підтвердити, що вам, редакції телеканалу, це вдається", - резюмував політик.

Як повідомлялося, 6 серпня, Шевченківський райсуд Києва відмовив СБУ та прокуратурі в арешті майна та корпоративних прав телеканалу "112 Україна".

Канал вважає таку вимогу влади спробою рейдерського захоплення з боку СБУ за завданням президента Зеленського.

Також на каналі вважають, що спроба відібрати "112 Україна" - це тиск президента Зеленського на опозиційного народного депутата Тараса Козака.