В Україні діятимуть безкоштовні курси для абітурієнтів із ТОТ

абітурієнти, ЗНО
Фото з відкритих джерел

Відповідний проєкт виконуватиметься 9 вишами країни

В Україні реалізовуватиметься проєкт із надання безкоштовних курсів підготовки до вступу у вищі навчальні заклади для абітурієнтів із тимчасово окупованих територій. Про це на своєму Telegram-каналі повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

"У межах реалізації ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо сприяння молоді з тимчасово окупованих територій України при вступі до закладів вищої освіти Міністерство освіти і науки запровадило пілотний проєкт підготовчих курсів для дітей з ТОТ", - зазначив він.

За словами Шкарлета, цей проєкт діятиме упродовж 2021-2022 років у дев’яти закладах вищої освіти. Зокрема, на їхній базі працюватимуть освітні центри "Донбас-Україна" і "Крим-Україна", які допомагатимуть із оформленням необхідних документів.

При цьому він додав, метою такого проєкту є заохочення дітей із тимчасово окупованих територій до подальшого продовження навчання на території України.

"Ми прагнемо залучити якомога більше дітей, які завершили навчання в закладах загальної середньої освіти на тимчасово окупованій території після квітня 2014 року, до навчання в Україні", - пояснив міністр.

Також Шкарлет зауважив, що наразі набір на курси вже стартував. Саме навчання буде відбуватися за очною, змішаною або дистанційною формами. А ще вузи надаватимуть вступникам місця в гуртожитку.

Новини за темою: З'явився графік складання ЗНО-2021: Коли і які предмети

Раніше повідомлялося, що в 2021 році абітурієнти з ОРДЛО та Криму вступатимуть за спрощеною процедурою. Їм буде надана квота-2.