Декларація з сімейним лікарем: В МОЗ оприлюднили важливу заяву

лікарі
Фото з відкритих джерел

Для того, щоб змінити номер телефону, пацієнту потрібно звернутися в НСЗУ через онлайн-форму

В Україні пацієнти можуть змінити свій номер телефону, вказаний в декларації з лікарем. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Як зазначається, при поданні декларації пацієнт для автентифікації може обрати підтвердження за номером телефону. Саме на цей номер людина буде отримувати повідомлення з номером та кодом підтвердження електронного рецепта. Водночас, пацієнт пізніше може змінити номер телефону.

Для цього потрібно:

  • Звернутися у НСЗУ із запитом на зміну методу аутентифікації. Це можна зробити за спрощеною процедурою - через онлайн-форму на сайті НСЗУ у розділі "Громадянам"
  • Щоб подати запит, потрібно вказати прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, ідентифікаційний номер, документ, що посвідчує особу, його серію та номер. А також накласти кваліфікований електронний підпис (КЕП). Отримати його можна кількома способами: у фіскальній службі, Казначействі, ПриватБанку, у платних надавачів електронних довірчих послуг тощо;
  • За поданим запитом пацієнта НСЗУ змінює налаштування (скидає позначення методу аутентифікації в електронній системі охорони здоров'я) і з’являється можливість оновити номер телефону.
  • Протягом декількох днів після подання запиту чи пізніше потрібно прийти на прийом до свого лікаря та подати нову декларацію з внесенням актуального номеру телефону пацієнта.

Новини за темою: В МОЗ пояснили, чи варто робити тести на антитіла до та після щеплення від COVID-19

Нагадаємо, раніше у Міністерстві охорони здоров'я заявили, що вже понад 30 млн громадян підписали декларації із сімейними лікарями, а також нагадали алгоритм, як це можуть зробити інші українці. Під час підписання із собою треба мати паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон.