Український фільм "Цензорка" здобув нагороду на Венеційському кінофестивалі

Кадр з фільму
Кадр з фільму "Цензорка" Arthouse Traffic

Кінострічка отримала нагороду у секції "Горизонти" за Найкращий сценарій

Фільм 107 Mothers ("Цензорка") Петера Керекеша отримав нагороду у секції "Горизонти" за Найкращий сценарій на 78-ому Венеційському кінофестивалі. Про це повідомив український кінодистрибʼютор Arthouse Traffic.

Як відомо, фільм розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до увʼязнення в одній із виправних установ Одеси.

Вона щойно народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: увʼязненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми.

Первісна назва стрічки "107 матерів". Автори сценарію — Іван Остроховський та Петро Керекеш, який також є режисером фільму. Соціальна драма знята у копродукції України, Чехії та Словаччини.

У цій же програмі за нагороди змагався інший український фільм — стрічка "Носоріг" Олега Сенцова, а за головну нагороду фестивалю — "Золотого лева" — змагався новий фільм Валентина Васяновича "Відблиск". Він увійшов до основної конкурсної програми.

Як зазначається, головну нагороду 78-го Венеціанського кінофестивалю отримала стрічка "Подія" режисерки Одрі Діван.

Новини за темою: Названо лауреата цьогорічної премії Довженка: Хто отримав нагороду

Нагадаємо, що на 78-й Венеційському фестивалі Україна представила одразу три стрічки - "Відблиск", "Носоріг" і "Цензорка". За головну нагороду фестивалю – "Золотого лева" –змагався новий фільм Валентина Васяновича "Відблиск".