Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

У заповіднику "Тузлівські лимани" через шторм на берег викинуло мільйон медуз

При цьому, в деяких місцях зникли широкі пляжі

У Національному природному парку "Тузловські лимани" Одеської області на берег викинуло один мільйон медуз в результаті шторму. Про це повідомив співробітник заповідника Іван Русєв у Facebook.

За його словами, нещодавно у Чорному морі був потужний шторм, не характерний для даної місцевості.

Так, в результаті стихійного лиха, кардинально змінилася берегова зона піщаного пересипу у нацпарку. Також в деяких місцях зникли широкі пляжі, сформувалися нові ділянки пляжної зони.

"Море зібрало і викинуло на пересип чимало сміття, яке співробітникам нацпарку доведеться прибирати. А найбільш яскравим проявом шторму було те, що вздовж всієї берегової лінії моря, в межах нацпарку, викинуло близько мільйона медуз корнеротів", - пояснив Русєв.

Водночас він додав, що медузи, як правило, не залучені до харчових ланцюгів природних екосистем моря і їх, за рідкісним винятком поїдання шакалами або воронами, ніхто з представників фауни не розглядає як корм.

"Але хвильові процеси моря скоро перетворять їх на біологічний пил, який і буде залучений в харчовий ланцюг морських і лиманних екосистем", - підкреслив фахівець.

Новини за темою: На Шрі-Ланці вирує негода: Загинуло 25 осіб, понад 200 постраждалих

Нагадаємо, що вчора в Україні було оголошено штормове попередження.

Зокрема у більшості регіонів прогнозувалися пориви вітру 15-20 м/с (І рівень небезпечності, жовтий).