У Львівські області археологи знайшли древньоримські монети. Відео

Археологічні розкопки. Ілюстративне фото
Археологічні розкопки. Ілюстративне фото

Срібні динарії датують І-ІІ століттям н. е.

Біля села Малі Підліски Львівської області археологи виявили срібні римські динарії І-ІІ століття н. е. Про це повідомила пресслужба науково-дослідного центру "Рятувальної археологічної служби".

Як зазначається, усього знайшли чотири монети, з них три срібних динарія і один фальшивий субератний динарій.

"Ці монети потрапили до нас із древнього Риму. У І-ІІ столітті н. е. племена, що жили на території України, користувалися ними як засобом платежу. Це одні з перших монет, які місцеве населення використовувало в якості грошей, а не як прикраси", - пояснив археолог Юрій Ревера.

За його словами, на той час територія сучасної України була у сфері впливу Римської імперії. Про торгівлю свідчать різні археологічні знахідки, включаючи монети, прикраси, посуд тощо.

Крім цього, особливий інтерес у вчених викликав і знайдений фальшивий динарій.

"Це свідчить, що фальсифікації монет з'явилося з самого початку карбування грошей. Як тільки з'явилися перші монети, з'явилися люди, які намагалися їх фальсифікувати", - повідомив Ревера.

Також він додав, що, судячи із досліджень, близько 3-5% від справжніх динаріїв виготовлялися фальшивими прямо в монетних дворах, де повинні були робити тільки справжні динарії.

Новини за темою: Біля узбережжя Ізраїлю дайвер знайшов 900-річний меч хрестоносця

Як повідомлялося раніше, на території Національного заповідника "Софія Київська" під час розкопок дослідники виявили свинцеву підвісну "актову" печатку, якій приблизно 900 років. На ній зображений святий преподобний Даниїл Стиліт (Стовпник).