Різні релігійні та національні громади столиці провели Київський форум толерантності

Храм УПЦ
Газета День

25 листопада 2021 року в м.Києві відбувся Київський форум толерантності. У заході взяли участь представники різних релігійних та національних громад Києва, зокрема представники азербайджанської, арабської, афганської, грецької, грузинської, казахської, німецької, Палестинської, польської, узбецької та інших громад, представники яких проживають у м.Києві.

Під час Форуму було обговорено питання взаємодії релігійних організацій та національно-культурних товариств з органами місцевої виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, забезпечення толерантності та попередження конфліктів на релігійному та національному ґрунті у м.Києві тощо.

Єпископ Вишневський Спиридон передав організаторам та учасникам Форуму благословення Предстоятеля УПЦ і привітав з Міжнародним днем толерантності, що минув (Міжнародний день толерантності відзначається щорічно 16 листопада).

У своєму виступі єпископ Спиридон зазначив: "Для нас – вірних Українській Православній Церкві - поняття толерантності насамперед базується на євангельських настановах і в першу чергу на Христовій заповіді любові. Любові не тільки до подібних себе, але і до всіх людей. Для нас толерантність - це взаємоповага між різними людьми, які можуть належати до різних релігійних спільнот, до різних національних груп, говорити різними мовами, мати різні погляди на ті чи інші речі. Безперечно, це не може і не повинно вести до відмови від своєї власної позиції, але це означає здатність і готовність до діалогу з іншими, до пошуку шляхів взаєморозуміння".

На завершення свого виступу владика запевнив усіх учасників форуму, що Українська Православна Церква і надалі робитиме все від неї залежне і необхідне для досягнення суспільного миру і злагоди в нашій країні, взаєморозуміння і спільної роботи всіх громадян на благо України.