Колективний імунітет до COVID-19 сформувати неможливо: У чому причина

Коронавірус
Фото з відкритих джерел

Причиною цьому є нові штами коронавірусу, зокрема "Дельта"

Директор Oxford Vaccine Group, професор Ендрю Поллард назвав міфічним колективний імунітет до COVID-19. Про це повідомляє Evening Standart.

Професор заявив, що кампанія вакцинації від коронавірусу не повинна будуватися навколо ідеї досягнення колективного імунітету.

"Ми точно знаємо, що цей варіант "Дельта", як і раніше, буде інфікувати людей, які були вакциновані, і це дійсно означає, що кожен, хто все ще не вакцинувався, в будь-який момент заразиться вірусом", - сказав він.

Поллард зазначив, що вакцини можуть "загальмувати" процес передавання коронавірусу, але наразі вони не можуть зупинити його поширення повністю.

"Я думаю, що з цим варіантом ("Дельта", - ред.) ми перебуваємо в ситуації, коли колективний імунітет неможливий, тому що він все ще заражає вакцинованих людей", - пояснив професор.

Він також попередив, що може з'явитися такий штам коронавірусу, який, можливо, навіть краще передаватиметься серед вакцинованих людей.

"Це ще одна причина не будувати програму вакцинації довкола колективного імунітету", - додав Поллард.

Новини за темою: COVID-штам "Лямбда" більш заразний і стійкий до імунітету, - дослідження

Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю прийняло рішення вакцинувати осіб із послабленим імунітетом третьою дозою вакцини