Фонд соцстрахування назвав підставу для отримання страхових виплат медикам, які захворіли на COVID-19

медики
Фото з відкритих джерел

Для отримання необхідного документу комісія проводить розслідування

Підставою для отримання страхових виплат медичними працівниками, які постраждали внаслідок захворювання коронавірусною хворобою COVID-19 під час виконання професійних обов'язків, є акт розслідування гострого професійного захворювання, пов'язаного з виробництвом. Про це заявили у Фонді соціального страхування, повідомляє "Урядовий портал". 

"Медичні працівники, які захворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19 під час виконання професійних обов'язків, або члени сімей таких медичних працівників у випадку їхньої смерті, мають право на страхові виплати, передбачені Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" та Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб" після визнання захворювання пов'язаним з виробництвом", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Для боротьби із COVID-19 медиків будуть залучати на контрактній основі, - Ляшко

Як зазначається, документом для отримання страхових виплат є акт розслідування гострого професійного захворювання, пов'язаного з виробництвом, за формою, встановленою Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (постанова КМУ від 17.04.2019 № 337).

Також у фонді розповіли, що цей акт складається комісією із розслідування, що створюється територіальними органами Держпраці (у випадку смерті) та роботодавцем (в інших випадках). Акт складається виключно на підставі епідеміологічного розслідування випадку інфікування медпрацівника та висновку профпатолога щодо встановлення діагнозу, пов'язаного із COVID-19.

Новини за темою: Медиків на допомогу: МОЗ планує подати заявку до ВООЗ

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський дав доручення гарантувати можливість дітям тих медичних працівників, які померли внаслідок ускладнень від коронавірусної хвороби, здобути вищу освіту за державний кошт.