Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Президент всупереч Конституції підписав меморандум, яким встановив ринкову ціну на газ і прирівняв її до ринкової промисловості, – експерт

журавський_4
Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

Президент вчинив злочин, про який треба говорити

Президент Володимир Зеленський всупереч Конституції і нормам Конституції підписав меморандум, яким встановив ринкову ціну на газ і прирівняв її до ринкової промисловості. Після цього президент втратив статус гаранта Конституції.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Віталій Журавський зауважив, що Володимир Зеленський, приймаючи присягу під час інавгурації на посаду президента України, говорив, що буде виконувати Конституцію України, однак згодом свідомо її порушив.

Зокрема, зі слів професора, це стосується питання ціни газу.

"В Конституції чітко написано, що надра є власністю українського народу. "Укргазвидобування" – українська компанія, яка в різні часи видобуває від 15 до 18 млрд куб. газу, яка займається лише доставкою і інвестиціями. Відтак ціна природного газу, який є власністю українців, не може бути більшою ніж 3,5 грн за м³. Це апріорі!" – підкреслив він.  

Натомість президент країни, продовжив академік, всупереч Конституції прирівняв ціну на газ до ринкової промисловості.  

Новини за темою: Ціни зростуть на все: Підвищення плати за газ – лише перший етап того, що чекає українців у майбутньому, – Сергій Лямець

"Що зробив президент? Він всупереч Конституції і нормам Конституції підписав меморандум, яким встановив ринкову ціну на газ і прирівняв її до ринкової промисловості. Це є злочин, про який треба говорити. Після цього президент втратив статус гаранта Конституції. Він після цього не є гарантом Конституції, на превеликий жаль", – акцентував професор Журавський.

Як повідомляли, ціна на природний газ для населення у листопаді підвищилася ще на 35%.

Слід зауважити, що НАК "Нафтогаз України" припускає, що протягом наступних місяців ціна на газ буде знову зростати.

Також нагадаємо, що народний депутат України (позафракційний) Андрій Деркач в ефірі ток-шоу "Ми всі – українці" на телеканалі ZIK заявив, що НАК "Нафтогаз України" – це одна зі схем, яку "кришує" безпосередньо колишній віцепрезидент США Джо Байден.

Додамо, що в Україні за жовтень кількість домогосподарств, які мають борги за спожитий газ, зросла до 60 відсотків у порівнянні з попередніми періодами.