Гетманцев розповів, за рахунок чого можна зменшити дефіцит бюджету

Данило Гетманцев. Фото: jurblog.com.ua
Данило Гетманцев. Фото: jurblog.com.ua

В проєкті державного бюджету, який прийняли в першому читанні, не було доходів від грального бізнесу, там також були занижені доходи від імпорту товарів та акцизів

Дефіцит бюджету можна скоротити як за рахунок скорочення видатків, так і за рахунок збільшення дохідної частини.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат України Данило Гетманцев.

Данило Гетманцев підкреслив: Україна є суверенною державною і ні МВФ, ні Світовому банку, ні ЄБРР, ні будь-кому іншому, крім громадян України, потрібно скорочувати дефіцит бюджету.

Саме таку поправку Данило Гетманцев подав до законопроєкту щодо державного бюджету на 2021-й рік.

"Ми повинні скорочувати дефіцит бюджету за рахунок як скорочення видатків, так і за рахунок збільшення дохідної частини. Наприклад, якщо ми говоримо про перше читання, то там не було доходів від грального бізнесу, там були занижені доходи від імпорту товарів, від акцизів. Тобто в бюджеті є ресурс, який необхідний для того, аби цей дефіцит скоротити. Це нас потрібно і я на цьому наголошую ", – заявив політик.

Водночас він зазначив, що кошти, які Україна бере в борг в бюджеті 2021 є безпрецедентними, це 702 мільярди, які лягають навантаженням на бюджет і їх треба віддавати.

Окрім цього Гетманцев додав, що в бюджеті на 2021-й рік необхідно переглянути прогноз економічного зростання, зокрема, зважаючи на пандемію коронавірусу.

Новини за темою: "Хотілки" депутатів будуть збільшуватися, і цілком ймовірно, що Україна увійде в 2021 рік без бюджету, – екснардеп Медяник

Нагадаємо, на пленарному засіданні у четвер, 5 листопада, Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт про держбюджет на 2021 рік.

Також зазначимо, що раніше Данило Гетманцев заявив, що парламент не вкладається у встановлений термін, щоб ухвалити державний бюджет на 2021 рік.