Новини » Події Читать эту новость на русском

Єрмак від імені Зеленського переніс спецоперацію щодо "вагнерівців", – Бурба

Василь Бурба
Василь Бурба Фото з відкритих джерел

За його словами, перенесення не можна було допустити, і це одна з причин провалу спецоперації

Очільник Офісу президента України Андрій Єрмак нібито від імені Володимира Зеленського дав вказівку перенести спецоперацію щодо "вагнерівців". Про це заявив колишній голова Головного управління розвідки Василь Бурба в ефірі "Свобода слова Савіка Шустера".

"Що відбулося 23 числа… Нас було двоє, це та людина, яка відповідала за нашу спільну роботу зі Служби безпеки (йдеться про першого заступника глави СБУ Руслана Баранецького, – ред.). Ми з першим заступником прибули в Офіс доповісти про зміни в активному заході.

Ми до президента не потрапили… Ми піднялися на четвертий поверх і нам повідомили, що з нами буде розмовляти глава Офісу (Андрій Єрмак, – ред.). Ми провели розмову, нас було троє: я, Баранецький і глава Офісу.

Відбулася доповідь про зміни обстановки щодо наступного етапу – тобто, планова доповідь, яку ми робили щодо спільної операції протягом деякого часу.

У зв'язку з тим, що він був делегований президентом, я отримав вказівку щодо перенесення фінального етапу. Я отримав відповідь, що це вказівка президента. Тобто особа, яка була делегована й перед цим була присутня, повідомила, що це команда президента", – пригадав він.

Крім того, Бурба уточнив, що вони не могли не послухати очільника ОП, оскільки той був присутній на усіх звітах, а також був делегований главою держави. Також Єрмак від імені верховного головнокомандувача сказав про перенесення, а розвідка без схвалення самого Зеленського не могла б усе зробити.

На думку Бурби, перенесення не можна було допустити, і це одна з причин провалу спецоперації.

Новини за темою: "Вагнергейт": ДБР шукає, хто злив журналістам дані спецслужб

Раніше повідомлялося, що міжнародна група розслідувачів Bellingcat опублікувала першу частину свого розслідування щодо "зливу" спецоперації із затриманням Україною учасників російської ПВК "Вагнер", причетних до військових злочинів.

Згодом українська журналістка Яніна Соколова оприлюднила документи, які підтверджують підготовку в Україні спецоперації "Авеню" із затримання найманців ПВК "Вагнер" і той факт, що її фінальний етап було перенесено за рішенням вищого воєнно-політичного керівництва.