Про які переговори з Путіним мріє Зеленський, якщо Медведчук досі сидить під домашнім арештом?

Володимир Шамін

Володимир Шамін

Політтехнолог
Віктор Медведчук
Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Володимир Зеленський у своєму зверненні до Ради заявив про необхідність прямих переговорів з Володимиром Путіним з приводу завершення конфлікту на Донбасі. Президент має рацію - говорити з Путіним потрібно, і не тільки з приводу Донбасу, але і в цілому про відновлення нормальних відносин між країнами. Але є одна проблема - як Зеленський збирається налагоджувати контакт з Путіним, якщо найближчий соратник російського лідера Віктор Медведчук зусиллями Зе-команди знаходиться під домашнім арештом у сфабрикованих справах?

Політичне переслідування Медведчука - це найважливіший камінь спотикання для діалогу між президентами. Путін неодноразово просив українську владу припинити репресії проти лідера ОПЗЖ. Восени під час виступу на міжнародному дискусійному клубі "Валдай" Путін заявив: "Віктора Медведчука намагаються притягнути до відповідальності за державну зраду, за що? Він вкрав якісь секрети і таємно їх передав? Ні. А за що? За його відкриту політичну позицію, спрямовану на стабілізацію внутрішньополітичної ситуації в країні і на вибудовування відносин з сусідами, з якими відносини вкрай важливі для самої України. Що турбує? Що цим людям голову не дають підняти, когось просто вбивають прямо на вулицях, а когось ізолюють".

Посил Путіна однозначний-поки Медведчука переслідують ніякого діалогу не буде. Тому рожевим мріям Зеленського про переговори з Путіним не судилося збутися. Але якщо Зеленський дійсно хоче налагодити відносини з Росією, йому варто залучити до цього Медведчука.

Якщо це станеться і Зеленський реально буде підписувати ті домовленості, які здатний укласти з Росією і ОРДЛО Медведчук, дуже скоро на Донбасі настане мир. Той мирний план, який Медведчук написав на підставі Мінських угод, він вже був схвалений Росією, ОРДЛО, а також Францією і Німеччиною. Тобто, потрібна лише згода Києва. Після цього відбудуться місцеві вибори, будуть розпущені НВФ, Україна отримає контроль над кордоном і зможе мирно реінтегрувати території до свого складу. Хіба не цього хочуть громадяни України? Цього, оскільки конфлікт тягне Україну на економічне дно.

Якщо влада приверне Медведчука до переговорів з Росією, Україна знову отримає можливість купувати дешеві газ і вугілля у свого сусіда. Взаємні санкції між державами будуть скасовані. Все це дасть нове дихання українській економіці. Прагматичні відносини з РФ вигідні Україні, і нинішня влада бреше, стверджуючи зворотне.

А ще після нормалізації відносин українцям не доведеться сидіти біля телевізорів і з хвилюванням слухати новини про ситуацію на російсько-українському кордоні.

І як після цього Зеленський сміє говорити, що Медведчук - ворог України? Судячи з того, де знаходиться наша країна, це Зеленський і його поплічники є зрадниками і ворогами. Вони навмисне завдають шкоди Україні, а політиків, які з цим не згодні, які здатні змінити ситуацію, переслідують.

Нормалізація відносин з Росією і закінчення конфлікту на Донбасі можливе тільки після зміни Зеленського. В ідеалі - на Медведчука.

Володимир Шамін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.