Поки Зеленський погрожує Путіну силою армії, Медведчук намагається вберегти Україну від війни з Росією

 Кирило Ковальчук

Кирило Ковальчук

Експерт з соціально-політичних питань
Медведчук і Путін
Президент Росії Володимир Путін і голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук ТАСС

Оригінал - на сайті Skeptic.

Якщо Зеленський думає, що він буде з позиції уявної сили диктувати Путіну умови, він глибоко помиляється. Хтось побачив у словах Зеленського бажання безпосередньо вести переговори з російським лідером по Донбасу, але, здається, після такого "запрошення" Путін точно на нього не відгукнеться. Та й в цілому - українська влада, крім слів, ніяких конкретних кроків для поліпшення відносин з РФ не робить. Навпаки, під домашній арешт за сфабрикованими справами відправили єдину людину, здатну домовлятися з Росією, - Віктора Медведчука.

І поки Зеленський нагнітає обстановку, заявляючи про війну з Росією, Медведчук навіть під домашнім арештом намагається поліпшити відносини між країнами. Сьогодні, наприклад, він привітав правлячу партію "Єдина Росія" з 20-річним ювілеєм. І сказав дуже важливу річ: "співпраця "Опозиційної платформи - За життя" і "Єдиної Росії" - це фундамент, який зберігає узи між нашими народами... ми продовжуємо підтримувати наші відносини і пояснювати людям згубність політики (русофобії української влади), ми домагаємося нормалізації відносин України і РФ, відновлення економічного співробітництва між нашими країнами. Така співпраця не тільки необхідна і взаємовигідна, але це ще й засновано на наших довголітніх зв'язках".

Але ж дійсно, взаємовигідне економічне співробітництво - це найважливіша запорука нормальних відносин між країнами. Особливо це потрібно Україні, яку роздирає економічна криза.

У Медведчука багатий досвід успішних переговорів з Росією. Це і домовленості щодо відновлення прямих закупівель газу зі знижкою, і з виробництва вакцини від коронавірусу в Україні, і щодо скасування російських санкцій проти українських підприємств, і багато інших. Крім того, Медведчук – це ключ до мирних домовленостей з ОРДЛО і шанс на припинення війни. І якби Зеленський реально хотів цього домогтися, він би залучив Медведчука до цього процесу. Але ми бачимо, що для Зеленського головне – особиста влада, а тому опозиціонер Медведчук під домашнім арештом за сфабрикованими справами.

Зеленському варто уважніше слухати, що говорять в Росії. А там вже говорять прямо - відпустіть Медведчука, припиніть цькування опозиції, приберіть агресивну і войовничу риторику. Вчора Путін вперше сказав про "ЛДНР", що вони "поки не визнані". Тобто, можуть бути визнані РФ. Це черговий сигнал, небезпечний сигнал. Заклик Зеленського до розсудливості.

А українцям варто визначитися - нам вигідніше війна з Росією або прагматичні відносини з сусідом. Якщо друге, то Зеленського пора міняти на Медведчука.

Кирило Ковальчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.