Медведчук не втік з країни, розбив "бліцкриг" Банкової, а тепер відстоює свою правоту в суді. А ось Порошенко втік

Галина Акімова

Галина Акімова

Журналіст
Медведчук
Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Про це пише Галина Акімова у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

Такий піар, швидше, працює "в мінус". Судіть самі, на словах "вставай, країна величезна, вставай на смертний бій!" Війська вишукувались в бойові порядки перед битвою... Глядь! А гетьман "свинтив" – причому не просто втік з поля бою, а евакуювався за кордон - і звідти "штовхає" полум'яні промови.

Як вчинити в складній ситуації, коли політику вручають повідомлення про підозру? Тут є кілька полярних прикладів. Приклад з недавньої історії України - це втеча Януковича в лютому 2014 року. Володимир Путін тоді дуже правильно сказав, що після втечі "політичного майбутнього у нього немає", тому що "в такій ситуації краще зі столиці не виїжджати". Тому можна сказати, що Порошенко в даному випадку пішов невірним шляхом Януковича.

Є й протилежні приклади. Порошенко у нас працює в ролі "патріота". Такий шановний український патріот як В'ячеслав Чорновіл за свої політичні переконання тричі відсидів у в'язниці - причому, не в столичному СІЗО, а в колонії суворого режиму в Мордовії і Якутії – але не втік з Батьківщини.

І подібних прикладів вистачає у світовій історії - це і президент ПАР Нельсон Мандела, і прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу, і багато інших.

Крім того, поведінку Порошенка є з ким порівнювати, якщо говорити про сучасних політиків. Зрозуміло, що, наприклад, в цьому плані прихильникам Медведчука набагато легше. Їх головнокомандувач не втік, розбив "бліцкриг" Банкової, а тепер відстоює свою правоту в суді. З іншого боку, це й не дивно, якщо згадати, що опозиціонер став єдиним з топ-політиків, хто не кинув Батьківщину і не поїхав навіть під час свавілля лютого-березня 2014 року. США оголосили санкції проти головних "регіоналів", а також включили в список і Медведчука, хоча він перебував в опозиції до режиму Януковича. Янукович, Клюєв, Азаров і далі за списком втекли з України – і лише Медведчук не тільки залишився, але і продовжує зберігати статус людини з топ-10 найвпливовіших (за версією "Кореспондента" і "Вести").

Відстоювати свою правоту потрібно було на Батьківщині. А в комфортному закордоні всі ці гучні спічі в стилі "боротьба триває" звучать не те, що непереконливо – а взагалі "в мінус" самому Порошенку.

Герой - це той, хто сміливо йде назустріч небезпеки, вступає в бій зі злом і перемагає. А той, хто біжить без оглядки, тільки побачивши нещасну повістку, це біженець, але точно не "герой нашого політичного роману".

Галина Акімова

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.