Перепис населення в Криму: Навіщо Росія збирає дані про кримчан та як на це відреагував світ

Інформацію про результати перепису оприлюднять наприкінці 2022 року

Топ-новина

Топ-новина

Перепис
Перепис населення Росії РБК

Майже місяць в Російській Федерації триватиме перепис населення, у тому числі і на території тимчасово окупованого півострову Крим. Тамтешні чиновники запевняють, що нові дані про кількість мешканців конче необхідні.

А українська сторона та світова спільнота засудила дії Росії.

Про все детальніше розповідаємо далі.

Чому вирішили провести перепис населення в Криму

З 15 жовтня до 14 листопада в Росії триватиме перепис населення - збиратимуть відомості і про мешканців Криму. Жителів півострова росіяни вже переписували у 2014 році, тоді в Криму була відзначена істотна зміна національного складу.

Зокрема, у порівнянні з результатами всеукраїнського перепису населення 2001 року на півострові істотно зменшилася кількість українців і кримських татар.

За російським законодавством громадян переписують кожні 10 років, минулого разу перепис відбувся у 2010 році, у 2020 році його скасували через епідемію коронавірусу. І хоча пандемія ще не завершилася, однак перепис вирішили більше не відтерміновувати.

Цього року переписуватимуть росіян як класичним методом ‒ з обходом квартир і заповненням опитувальних листів, так і за допомогою російського офіційного інтернет-порталу держпослуги.

Ще одне важливе нововведення, яке буде присутнє в російському переписі населення 2021 року, ‒ учасники перепису зможуть вказати декілька національних приналежностей та декілька рідних мов.

Російські чиновники, які працюють в Криму, вказують на необхідність більш точної статистики щодо кількості мешканців півострову. Вони також відзначають постійний приріст населення.

Приміром, якщо вірити російській статистиці, на початку 2021 року в анексованому Севастополі проживали майже 510 тисяч осіб, а роком раніше ‒ на 60 тисяч осіб менше.

А кількість мешканців впливає на організацію надання соціальних послуг населенню - забезпечення установами соціальної сфери, школами, садками, яслами, тощо. Остаточні результати нинішнього підрахунку оприлюднять наприкінці 2022 року, попередні результати очікуються у квітні-2022.

Новини за темою: Україна в ОБСЄ закликала почати дистанційний моніторинг ситуації в Криму

Реакція України на перепис кримчан

Українська сторона закликала міжнародних партнерів не визнавати результати перепису населення в Криму.

"Україна засуджує проведення Російською Федерацією всеросійського перепису населення на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Такі дії РФ спрямовані проти державного суверенітету і територіальної цілісності України та є продовженням намагань легітимізувати спробу анексії тимчасово окупованого Криму, поширити на його територію дію російського законодавства. Проведення перепису на тимчасово окупованій території є недружнім актом щодо нашої держави, і ми залишаємо за собою право застосування реторсій", - зазначили у Міністерстві закордонних справ.

Крим
АР Крим Фото з відкритих джерел

Також наголосили, що "референдум" в Криму 2014 року не має юридичної сили і не може стати підставою для відображення результатів перепису населення Криму як частини всеросійського перепису.

"Закликаємо міжнародне співтовариство засудити проведення Росією всеросійського перепису населення на тимчасово окупованій території України, не визнавати і не використовувати його результати", - йшлося в заяві.

Новини за темою: Євросоюз ввів санкції проти ще вісьмох осіб через окупацію Росією Криму

Що кажуть про перепис кримчан у світі

Засудили дії Росії в Криму і в Європейській службі зовнішніх справ. "ЄС засуджує рішення Російської Федерації провести перепис населення на незаконно анексованій українській території Крим та місті Севастополь з 15 жовтня по 14 листопада та початок чергової призовної кампанії 1 жовтня", – йшлося в заяві речника служби Пітера Стано.

Служба розцінює дії Москви як спробу "легалізувати незаконну анексію Криму та ще більше підірвати суверенітет та територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах".

Євросоюз закликав Росію припинити порушення міжнародного та гуманітарного права в Криму. За заявою, блок планує "продовжити над мирним припиненням незаконної анексії Росією півострова", як це передбачено підсумками саміту "Кримської платформи" 23 серпня.

США також назвали проведення Росією перепису в окупованому Криму спробою підірвати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Речник Держдепу США Нед Прайс
Речник Держдепу США Нед Прайс Фото з відкритих джерел

"Сполучені Штати засуджують російський перепис населення в окупованому Криму, як чергову спробу підірвати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України", - заявив представник Держдепу США Нед Прайс.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.