Новини » Світ Читать эту новость на русском

США переконали Європу у планах РФ напасти на Україну, - ЗМІ

Вторгнення Росії
Вторгнення Росії

Це стимулювало Європу на підтримку ідеї необхідності серйозних санкцій для стримування Москви

Сполучені Штати Америки шляхом активного впливу на європейських союзників і надання їм розвідувальної інформації переконали країни ЄС у тому, що Росія готує вторгнення в Україну. Про це повідомляє Financial Times.

"Тижні безперервної дипломатичної взаємодії США з європейськими урядами, підкріпленої обміном розвідданими допомогли переконати деякі раніше скептично налаштовані столиці, включаючи Берлін, у тому, що Кремль незабаром може ввести свої війська в Україну", - йдеться у повідомленні.

Це стимулювало Європу на підтримку ідеї необхідності серйозних санкцій для стримування Кремля.

Як зазначається, звіти розвідки США були передані членам НАТО та Євросоюзу дипломатичними каналами, а кількість матеріалів і деталей, якими поділилися інші 29 союзників по НАТО, була оцінена одним із джерел з офіційних осіб як "доволі широка".

Новини за темою: Війна на порозі: Що відомо про можливе вторгнення Росії в Україну і чи зможуть українці дати відсіч?

Нагадаємо, раніше американські видання Washington Post і Politico оприлюднили матеріали, які свідчать про стягування російських військ до кордону України. Про що йшлося у публікаціях ЗМІ - читайте в нашому матеріалі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що загрозу вторгнення Росії в Україну не можна вважати блефом. Він підкреслив, що будь-які подальші агресивні дії РФ матимуть серйозні наслідки.

А державний секретар США Ентоні Блінкен висловлював впевненість, що президент Російської Федерації Володимир Путін готовий до наступу на Україну, однак невідомо, чи прийняв він вже рішення.