Генсек НАТО назвав дві країни, які можуть розраховувати на швидкий вступ до Альянсу

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: nato.int
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: nato.int

За словами генсека НАТО, Фінляндія та Швеція є близькими партнерами Альянсу, оскільки НАТО та ці країни ведуть спільні навчання та тренування

Фінляндія і Швеція можуть розраховувати на швидкий вступ до НАТО в разі подання заявки на членство. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції.

"Звичайно, у багатьох аспектах Фінляндія та Швеція дуже близькі до НАТО. У цьому контексті цей процес може пройти дуже швидко, якщо вони вирішать подати заявку", - сказав Столтенберг.

За його словами, Фінляндія та Швеція є близькими партнерами Альянсу, оскільки НАТО та ці країни ведуть спільні навчання та тренування. Також генсек НАТО зауважив, що Фінляндія та Швеція відповідають багатьом стандартам Альянсу, а Гельсінкі та Стокгольм мають у своєму розпорядженні інститути у сфері оборони та безпеки, які дуже добре функціонують.

Водночас він додав, що гіпотетичний вступ Фінляндії та Швеції вимагатиме політичного рішення як у цих країнах, так і з боку 30 держав-членів НАТО. "Якщо там буде політична воля, то процес приєднання може відбутися дуже швидко, бо ми вже дуже близькі з ними", - резюмував Столтенберг.

Новини за темою: У США заявили, що Україні та Грузії потрібен "певний час", щоб вступити до НАТО

Нагадаємо, восени минулого року головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що Україна втілює стандарти НАТО і вже готова до вступу в Альянс. Тоді він сказав, що для інтеграції потрібне політичне рішення.

Пізніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна вступить до НАТО, коли три члени Альянсу змінять свій погляд і перестануть сприймати її як додаток до Росії. За словами міністра, наразі двері Альянсу для України зачинені.