Прикордонники Румунії без жодних пояснень 3,5 години утримували голову кримськотатарського Меджлісу

Рефат Чубаров
Рефат Чубаров

Рефат Чубаров не очікував, що "отруйні щупальці російських спецслужб" постараються дістати його і в цій країні

Сьогодні вранці в аеропорту Бухареста румунські прикордонники кілька годин без пояснень утримували голову кримськотатарського Меджлісу Рефата Чубарова. У ситуацію негайно втрутилися посол України в Румунії Олександр Баньков і консул посольства України в Румунії Павло Некрасов.

Про це Рефат Чубаров написав у своїй сторінці у Facebook.

За словами Чубарова, сьогодні він прилетів у  Бухарест і при проходженні прикордонного контролю румунські прикордонники вилучили у нього паспорт і 3,5 години без пояснення  утримували в трансферній зоні аеропорту.

"Не очікував, що отруйні щупальця російських спецслужб постараються дістати мене в Румунії", - обурюється голова Меджлісу.

Зазначається, що метою візиту Рефата Чубарова в Румунію є заплановані на сьогодні переговори з державним секретарем Міністерства закордонних справ цієї країни, а також зустріч з експертами German Marshall Fund of the United States для обговорення ситуації в тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму та мілітаризації півострова і Чорного моря.

"Негайне втручання в ситуацію посла України в Румунії Олександра Банькова і консула посольства України в Румунії Павла Некрасова дозволили через 3,5 години чекання вирішити ситуацію і близько 7 ранку я вже був в готелі, щоб о 9 почати виконувати програму перебування", - пояснює голова кримськотатарського народу.

Чубаров заявив, те, що трапилося буде предметом звернення Посольства України в Румунії до компетентних органів країни, щоб отримати чіткі пояснення причин його затримання.

Крім того, голова Меджлісу стверджує, що схожі ситуації з моменту тимчасової окупації Криму Російською Федерацією траплялися. Він і його колеги геть виключили зі своїх поїздок країни Центральної Азії, а також Вірменію, Білорусь, Казахстан і Киргизію. На територіях цих країн російські спецслужби мають де-факто право арешту переслідуваних Росією осіб, незалежно від їх громадянства.

Нагадаємо, у жовтні главу  Меджлісу кримських татар Рефата Чубарова та кримськотатарського правозахисника та активіста Абдурешита Джеппарова  ФСБ РФ затримало та допитало, при виїзді з окупованого Криму.