В Офісі президента повідомили, чому для виплат за економічним паспортом обрали народжених з 2019 року

Олег Устенко.
Фото з відкритих джерел
Олег Устенко. Фото з відкритих джерел

В ОПУ розглядали варіанти 2019 року, 2021 року, та 2022, коли відбудеться старт програми

В Офісі президента тривали дискусії щодо року народження дітей, яким після досягнення 18 років будуть призначені виплати за економічним паспортом українця. Радник глави держави з економічних питань Олег Устенко в ефірі телеканалу "Дом" пояснив, чому зупинилися на виплатах саме для тих, хто народився з 1 січня 2019 року.

"Дискусія була з цього питання жорстка. Наприклад, я дотримувався точки зору, що потрібно вводити виплати для дітей, які були народжені з початку старту програми, тобто з 1 січня 2022 року. Була думка, що з поточного року. Але було прийнято компромісно-вольове рішення, що таки з 1 січня 2019 року", - розповів він.

За його словами, гроші до Фонду майбутніх поколінь почнуть надходити лише з 2022 року.

"Тому 2019 та 2020 роки додатково кладуться на плечі цього фонду. До того ж на суму виплат впливає тривалість нарахувань. Виходить, що у дитини, яка народилася з 1 січня 2022 року, є рівно 18 років до отримання своєї суми. А у того, хто народився з 1 січня 2019 року, менше років для акумуляції накопичень на особистому рахунку", - додав Устенко.

Новини за темою: Економічний паспорт українця: На сайті президента опублікували деталі законопроєкту

Нагадаємо, вчора, 6 грудня, президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт "Про економічний паспорт".

Відповідний документ передбачає створення Фонду майбутніх поколінь. Активи учасників Фонду формуватимуться з внесків з бюджетних коштів, які надійшли від сплати ренти за користування надрами для видобування корисних копалин, та інвестиційного доходу від розміщення та інвестування коштів учасників Фонду.