В МОЗ повідомили, що термін дії жовтих COVID-сертифікатів скоротиться до 30 днів

сертифікат корона_2
Фото з відкритих джерел

Наразі термін дії сертифікатів про вакцинацію становить 120 днів

Із 6 грудня в Україні скоротиться термін дії жовтих COVID-сертифікатів до 30 днів. Про це під час брифінгу повідомила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

"Із понеділка буде зменшено термін дії жовтих COVID-сертифікатів. Зауважу, що на сьогодні їх термін дії становить 120 днів. Однак із понеділка він буде скорочений до 30. Ми спостерігаємо появу тенденції, коли люди, отримавши першу дозу, не звернулися вчасно за другою. Це означає, що людина не має ефективного захисту від хвороби та її наслідків. Тож із 6 грудня всі ті громадяни, у яких від дня отримання першої дози вакцини сплине цей термін у 30 днів, використовувати жовтий COVID-сертифікат не зможуть, він буде невалідним", - повідомила Карчевич.

Заступниця міністра закликала тих, хто зробив перше щеплення проти коронавірусної хвороби більше ніж 30 днів тому, зробити друге щеплення у найближчі вихідні.

Як зазначила Карчевич, на сьогодні в застосунку "Дія" згенеровано понад 1,2 млн жовтих COVID-сертифікатів.

Новини за темою: Новий термін дії COVID-сертифікатів: Чому та як ЄС змінює правила в'їзду в країни

Нагадаємо, Європейський союз може скоротити термін дії сертифікатів вакцинації від COVID-19, що вплине на вимоги, що пред'являються до іноземних туристів. Зокрема, термін дії хочуть скоротити до 9 місяців замість 12.