Нестор Шуфрич про ініціативу щодо стандартів новин: Такого немає ніде у світі

Нестор Шуфрич
Нестор Шуфрич

"Ми бачимо бажання влади обмежити права журналістів, ми цього не допустимо"

Ініціатива щодо запровадження стандартів новин свідчить про розуміння владою сили слова і впливу ЗМІ.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України (фракція "Опозиційної платформи – За життя") Нестор Шуфрич.

Нардеп і голова Комітету з питань свободи слова нагадав, що у ВРУ відбулися парламентські слухання на тему свободи слова. Він висловив сподівання на те, що правоохоронці почули від журналістів ті вимоги, про які вони говорили. Нестор Шуфрич зауважив, що на парламентських слуханнях були і представники Офісу президента, проте, каже він, після указу № 837, який було оприлюднено у суботу, є сумніви, що Офіс президента почув представників журналістських кіл.

"Указ № 837 щодо підвищення відповідальності журналістів, у тому числі, ми так зрозуміли, введення кримінальної відповідальності за ту інформацію, яку ви можете подати і яка може виявитися неправдивою або помилковою. У світі є практика щодо притягнення до відповідальності за такі випадки і штрафи за рішенням суду. Я вважаю, що на цьому слід поставити крапку. Усе інше – тиск на можливість вашої роботи, на можливість подавати вами інформацію", – вважає Нестор Шуфрич.

А ось щодо стандартів новин, каже нардеп, "це взагалі страшне".

"Такого у світі нема. Це знову бажання влади, яка розуміє силу слова, яка експлуатувала принципи свободи слова під час виборчої кампанії, яка використала бліц-тактику, використовуючи медійні засоби, і прийшла до влади. Вони розуміють, що у разі їхніх помилок та невдач хтось інший скористається саме такою тактикою і посуне їх від влади", – каже Нестор Шуфрич.

Парламентар заявив: "Ми – не "лохи", ми прочитали указ, ми прочитали бажання влади вплинути на свободу слова, обмежити права журналістів. Ми цього не допустимо".

Як повідомляли, президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо врегулювання діяльності засобів масової інформації.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський запевняє, що уряд не збирається регулювати стандарти новин, а слова в указі Президента про "вимоги і стандарти новин" є термінологічним непорозумінням.

Заслужений журналіст України Володимир Кацман заявив, що президент України не має права втручатися у чиїсь повноваження, зокрема журналістів, і встановлювати нормативи їхньої роботи.

Більше на цю тему читайте тут: "Стандарти новин: Чому влада хоче обмежити свободу слова в Україні"