Кримчанка з російським паспортом намагалась отримати доступ до державних секретів, – СБУ

СБУ
NewsOne

Вона претендувала на одну з керівних посад у підрозділі департаменту держзакупівель Міноборони

Військова контррозвідка Служби безпеки України завадила працевлаштуванню на відповідальну посаду до Міністерства оборони кримчанки з російським громадянством та зв’язками зі спецслужбами країни-агресора. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

"Оперативники СБУ встановили, що протягом кількох років до тимчасової анексії Кримського півострова українка проживала за кордоном. Відразу після подій 2014 року жінка повернулася в Крим, де отримала російський паспорт нібито для оформлення нерухомості. Невдовзі вона переїхала в Київ. Проте осісти на материковій частині України не поспішала – вона не мала ані постійного місця заробітку, ні джерела доходів. У цей час кримчанка часто виїзджала в Росію та на тимчасово анексований півострів, де зафіксовано її контакти з представниками спецслужб країни-агресора", – сказано у повідомленні.

сбу
СБУ

Зазначається, що саме після однієї з таких подорожей жінка раптово вирішила працевлаштуватися у Міністерство оборони України. Вона претендувала на одну із керівних посад у підрозділі департаменту держзакупівель відомства. Ця ділянка роботи передбачає доступ до секретної інформації в оборонній сфері та пряму комунікацію з високопосадовцями країн-членів НАТО.

В СБУ додали, що претендентка навіть встигла пройти кілька відбіркових етапів для остаточного зарахування на посаду, але проведена Службою перевірка встановила обставини, які несумісні з державною службою в Міноборони. Жінка "забула" вказати, що має російське громадянство, знайомих з ФСБ та не повідомила зміст розмов із ними.

Співробітники СБУ провели з нею бесіду та попередили про кримінальну відповідальність за державну зраду.

Нагадаємо, Контррозвідка Служби безпеки України викрила та припинила підривну діяльність військовослужбовця однієї з бойових бригад ЗС України, дислокованої на Дніпропетровщині.