Представники ОРДЛО заявили, що переговори щодо обміну вестимуть виключно з головою політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктором Медведчуком

ZIK

Представники ОРДЛО заявили, що перемовини щодо обміну будуть вести виключно з головою політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктором Медведчуком.

Повернути лідера опозиції до переговорного процесу вимагають і в Донецьку, і в Луганську.


Найбільш відповідною на цю позицію ми вважаємо кандидатуру політичного й громадського діяча Віктора Медведчука, який має успішний досвід роботи на мінському майданчику та проведення обміну утримуваними особами.
Дар'я Морозова, омбудсмен ОРДО


В ОРДЛО підтвердили, що готові до обмінів, але виключно за участі лідера опозиції Віктора Медведчука.Така вимога викликана некомпетентністю та неспроможністю до переговорів представників Зеленського.


Цього часу було більш ніж достатньо, щоб переконатися в некомпетентності й неспроможності перемовників. Нульові результати сьогоднішнього засідання тільки зайвий раз підтвердили, що конструктиву в діалозі з нинішнім представником Києва ми не доб'ємося.
Дар'я Морозова, омбудсмен ОРДО


Експерти впевнені, що процес обміну утримуваними особами має бути розблокований і тільки Медведчук до цього здатен.

ВОЛОДИМИР ЧЕМЕРИС, ПРАВОЗАХИСНИК
Медведчук показав себе як ефективний перемовник щодо обміну затриманими особами. У нас зараз велика криза та біда з цим. Останній обмін невеликий був на початку 2020 року, перед тим був такий досить великий у 2019 році. З того часу все затихло. І все затихло, очевидно й треба сказати прямо, насамперед із вини офіційного Києва.


На підтвердження готовності до розблокування обмінів у Луганську запропонували в односторонньому порядку передати Віктору Медведчуку трьох утримуваних українок.
Про це на брифінгу заявив представник ОРЛО в робочій підгрупі з гуманітарних питань контактної групи, керівник робочої групи з обміну військовополонених ОРЛО Ольга Кобцева. 

У переговорному процесі пан Медведчук зарекомендував себе обов'язковим перемовником: теми, які обговорювалися на засіданнях контактної групи, потім отримували практичні кроки. На підтвердження готовності (до спільної роботи) з паном Медведчуком ми повторили свою пропозицію, продублювали, про передачу йому або його уповноваженій особі трьох жінок із боку "республік".
Ольга Кобцева, керівник робочої групи з обміну військовополонених ОРЛО


Влада ОРДЛО ще на початку року готова була в односторонньому порядку повернути Україні чотирьох жінок, про звільнення яких домовився Віктор Медведчук. Наталія Стеценко, Наталія Савченко, Катерина Котенко та Світлана Довгаль кілька років перебувають у їхніх в'язницях за звинуваченням у шпигунстві. Ще 20 січня вони могли б бути вдома. Однак влада за фактом заблокувала цей процес, і жінки, частина з яких важко хворі, досі перебувають за ґратами.

МИХАЙЛО ПОГРЕБИНСЬКИЙ, ПОЛІТОЛОГ
Це ж один із тих прикладів, який підкреслює, що нашому українському керівництву начхати на життя українських громадян, просто начхати. Ось що б сталося такого особливо поганого для української держави, якби повернути цих бідних жінок, які там у в'язниці? Ну що поганого? Це просто було б так: що це не я вирішив, не я, Зеленський Великий. А ось подумати, що є люди, жінки тим паче, які перебувають у складному становищі, у в'язницях, і тобі треба сказати: так, гаразд, нехай зрештою віддадуть цих жінок. "Ні, вони дозволяють собі радити мені Медведчука, я з цим не згоден і таке інше, я хочу його обміняти на когось із Росії". Маячня якась.З початку збройного конфлікту на Донбасі завдяки Віктору Медведчуку з ОРДЛО додому повернулися 493 українці, а всього було звільнено політиком понад півтори тисячі українців. Але замість залучення Медведчука до переговорного процесу влада переслідує його, придумуючи все більш абсурдні звинувачення. Але факт того, що саме завдяки Медведчуку сотні українців повернулись до своїх родин, не оскаржується. 

 

Медведчук Віктор Медведчук ОРДЛО Джерело: ZIK

Інші сюжети