Євросоюз ухвалив санкції проти Китаю через нацбезпеку Гонконгу

Гонконг, Китай
Ілюстративне фото Reuters

У ЄС також пообіцяли надавати підтримку населенню та моніторити судові процеси щодо продемократичних активістів

Рада Європейського Союзу ухвалила пакет санкцій проти Китайської Народної Республіки у відповідь на ухвалений закон про національну безпеку Гонконгу. Про це повідомляє пресслужба відомства. 

"ЄС вирішив схвалити узгоджений пакет заходів, у відповідь на ухвалення (КНР – ред.) закону про національну безпеку (Гонконгу – ред.), який повинен бути імплементований на рівні ЄС та / або держав-членів, якщо це вважається доцільним, у відповідних сферах їхніх компетенцій", - йдеться у пресрелізі.

За даними Ради ЄС, відтепер при розгляді питань притулку, міграції, віз та політики проживання будуть враховувати наслідки ухваленого Китаєм закону. Крім цього, запроваджуються обмеження щодо КНР на експорт обладнання та технологій, які можуть використовуватися в Гонконгу для репресій, перехоплення внутрішніх комунікацій або кіберспостереження.

Новини за темою: Трамп затвердив нові санкції проти Китаю через утиск автономії Гонконгу

Також у ЄС розглядають можливість розширення фінансування стипендій та академічних обмінів за участю студентів Гонконгу. Водночас громадянському суспільству автономного району Євросоюзу пообіцяв надавати підтримку, в тому числі шляхом моніторингу судових процесів щодо продемократичних активістів.

До кінця цього року Рада ЄС закликала провести моніторинг імплементації китайського закону про нацбезпеку Гонконгу, а також вплив санкцій Європейського Союзу.

Нагадаємо, наприкінці травня парламент Китаю схвалив закон про національну безпеку Гонконгу. Документ передбачає заборону антиурядових закликів, закликів до відокремлення від КНР та інших сепаратистських акцій.