ВООЗ закликала тимчасово заборонити щеплення третьою дозою вакцини проти COVID-19

ВООЗ проти примусової вакцинації
Фото з відкритих джерел

Наразі у світі зробили 4 мільярди щеплень

Всесвітня організація охорони здоровʼя закликала тимчасово заборонити щеплення третьою дозою вакцини від коронавірусу. Про це заявив гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреїсус.

"Попри те, що сотні мільйонів людей все ще чекають своєї першої дози, деякі багаті країни переходять на ревакцинацію.

ВООЗ закликає ввести мораторій на ревакцинацію щонайменше до кінця вересня, щоб дати можливість вакцинувати не менше 10% населення кожної країни", — наголосив він.

Новини за темою: ВООЗ прогнозує, що COVID-пандемія не завершиться до середини 2022 року

Гебреїсус також закликав релігійних лідерів, спортсменів-олімпійців, бізнесменів та всіх, хто має вплив, підтримати заклик ВООЗ щодо мораторію.

"Країни з низьким рівнем доходу змогли ввести тільки 1,5 вакцини на кожні 100 осіб через відсутність постачань.

Нам необхідно терміново відмовитися від постачання більшості вакцин до країн із високим рівнем доходів на користь країн із низьким рівнем доходу", — додав директор ВООЗ.

Окремо він зауважив, що наразі у світі зробили 4 мільярди щеплень вакцинами від COVID-19.

"Понад 80% [доз] були доставлені в країни з високим рівнем доходів і вище середнього, хоча на них припадає менше половини населення світу", — сказав Гебреїсус.

Новини за темою: COVID-штам "Дельта" зафіксували у 132 країнах світу, - ВООЗ

Нагадаємо, раніше голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреїсус закликав встановити моніторинг за бустерними дозами вакцин проти коронавірусу до кінця вересня поточного року. Це повинно розв’язати питання нестачі препаратів у країнах з низьким рівнем щеплення.