Новини » Світ Читать эту новость на русском

В ЄС опублікували рекомендації щодо нового штаму коронавірусу "Омікрон"

коронавірус
Фото з відкритих джерел

Він більш стійкий до вакцин та швидше поширюється

У Європейському центрі із запобігання та контролю захворювань заявили, що новий штам коронавірусу "Омікрон" може бути більш стійким до вакцин та швидше розповсюджуватися. Про це повідомила пресслужба центру.

Як зазначається, експерти центру ECDC рекомендують уникати поїздок у райони, де виявлені випадки зараження новим штамом, та розширювати тестування і відстежувати контакти хворих на COVID-19.

При цьому, країнам Євросоюзу рекомендується розглянути можливість ревакцинації осіб від 40 років для захисту найбільш вразливих категорій людей.

Також згодом рекомендується щепити дорослих віком від 18 років принаймні через пів року після завершення першого курсу щеплення для підвищення захисту від інфекції через зниження імунітету.

Так, це потенційно може зменшити популяцію вірусу, запобігти додатковій госпіталізації та летальним випадкам серед хворих.

Новини за темою: Moderna створить свою вакцину проти штаму коронавірусу "Омікрон"

Нагадаємо, що раніше Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) на екстреному засіданні оцінила новий варіант коронавірусу, вперше виявленого в Південній Африці і Ботсвані, який викликає занепокоєння.

На цьому фоні уряд Швейцарії прийняв рішення заборонити всі польоти з Ботсвани, Лесото, Мозамбіку, Намібії, Зімбабве та інших країн Південної Африки. Заборона діє необмежений термін.