Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Австрії за перевезення нелегальних мігрантів затримали українців

Нелегальні мігранти

Нелегальні мігранти

Фото з відкритих джерел

Вони намагалися тікати від правоохоронців

В Австрії затримали 15 осіб, підозрюваних у незаконному ввезенні сирійських, ліванських та єгипетських мігрантів у країну, серед затриманих є громадяни України, повідомляє АР з посиланням на тамтешню поліцію.

Як зауважується, минулого місяця правоохоронці розпочали розслідування у землі Нижня Австрія щодо групи, яка незаконно ввозила мігрантів з сербсько-угорського кордону через Словаччину та Чехію до Австрії. Мігрантів висаджували на північ від Відня.

Згідно із заявою, 15 підозрюваних у перевезенні - громадяни Молдови, України та Узбекистану. Їх було затримано переважно під час перевірок підозрілих автомобілів у середині листопада, а також у готелі Відня.

Усі затримані спробували втекти, коли їх зупинили правоохоронці.

Новини за темою: Мігранти вночі штурмували кордон Польщі та Білорусі, є поранені

Підозрювані начебто завантажували від 12 до 15 осіб в автомобілі та фургони, які використовувалися для поїздок, при цьому задні сидіння знімалися, а задні шибки зафарбовувалися.

За даними поліції, підозрювані перевезли понад 700 осіб. З мігрантів брали 4000-5000 євро з особи за поїздку, загальна вартість становила понад 2,8 мільйона доларів. Мігранти заявляли, що планують продовжити шлях до Німеччини - або потягом, або їх заберуть родичі.

Затриманих перевізників вербували у них на батьківщині через рекламу в соціальних мережах, яка пропонувала роботу водіями за 2–3 тис. євро на місяць.

Новини за темою: "Ми зробимо так, як ви захочете": Лукашенко приїхав у табір мігрантів біля кордону з Польщею

Раніше повідомлялося, що кількість незаконних перетинів кордону на зовнішніх кордонах Європейського Союзу за десять місяців 2021 року зросла майже на 70%. У жовтні виявлено близько 22,8 тисячі незаконних перетинів кордону на основних міграційних маршрутах Європи, що на 30% більше, ніж у 2020 році.