В Австрії пройшли обшуки в офісі канцлера Курца через підозри у корупції

Себастьян Курц
Себастьян Курц Фото з відкритих джерел

Наразі йдеться про договори про співпрацю зі ЗМІ на суму близько 1,3 млн євро

В Австрії провели обшуки в офісі канцлера Себастьяна Курца, а також в штаб-квартирі його Австрійської народної партії у Відні (ÖVP). Про це повідомляє видання "Der Standard".

Як зазначається, правоохоронці розслідують справу за звинуваченнями у зловживанні довірою, хабарництві та корупції. В основі звинувачень лежать дослідження, які за рахунок Мінфіну опублікували у ЗМІ. Вони нібито містять неправдиві дані та мали просувати політику уряду.

У середу, 6 жовтня, кілька слідчих увійшли в офіс партії в центрі Відня з ордером на обшук, який містив аж 100 сторінок. Обшук також відбувся в канцелярії глави уряду.

Відомо, що у списку фігурантів є найближче оточення канцлера — радник Штефан Штайнер, спеціаліст зі звʼязків зі ЗМІ Джеральд Флейшманн, генеральний секретар Міністерства фінансів Томас Шмід, ексміністр Софі Кармасін і брати Вольфганг і Хельмут Феллнер.

Наразі йдеться про договори про співпрацю зі ЗМІ на суму близько 1,3 млн євро. Ці гроші, за даними слідства, використовували, щоб впливати на зміст і час публікацій.

Партія Курца опублікувала пресреліз про обшук, в якому всі звинувачення названо неправдивими.

Новини за темою: Колишнього прем’єр-міністра Киргизстану взяли під варту через корупцію

Нагадаємо, раніше, 7 січня 2020 року, президент Австрії Александер Ван дер Беллен призначив та привів до присяги новий склад уряду на чолі з федеральним канцлером Себастіаном Курцем. Крім того, від обох партій в уряд було призначено по одному державному секретарю.