Новини » Світ Читать эту новость на русском

У ЄС назвали три сценарії відновлення авіаперевезень

авіаперельоти
nikcenter.org

За позитивним сценарієм, якщо вакцина від коронавірусу з'явиться влітку 2021 року, обсяг трафіку відновиться до 2024 року

Європейський контроль має три сценарії виходу авіаційної галузі з карантину та відновлення польотів. Однак, всі вони залежать від доступності вакцини від коронавірусу. Відповідний прогноз опублікований на сайті Євроконтролю.

Як зазначається, прогноз заснований на трьох основних сценаріях:

  • Перший сценарій - передбачає, що вакцина буде влітку 2021 року. Тоді вона стане доступною для мандрівників. Обсяг трафіку повернеться до рівня 2019 року тільки до 2024 року та становитиме лише 92%.
  • Другий сценарій - передбачає, що вакцина буде в 2022 році. Тоді обсяг трафіку повернеться до рівня 2019 року тільки до 2026 року.
  • Третій сценарій - вакцина неефективна. Зберігається інфекція і низький рівень довіри з боку пасажирів: до 2029 року обсяги руху повернутися до рівня 2019 року.

У Євроконтролі додали, що є цілком реальна перспектива, що це відновлення може зайняти ще більше часу, можливо, аж до 2029 року.

"Це катастрофічна картина для авіаційної галузі і ясно показує, чому для держав так важливо ухвалювати послідовні заходи для підтримки авіаційної галузі і щоб пасажири знову відчували себе в безпеці", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Україна і ЄС підпишуть угоду про спільний авіапростір у 2021 році, - Кулеба

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій заявляв, що для подолання наслідків кризи, спричиненої коронавірусом COVID-19, українській авіації знадобиться 1,5-2 роки. Він зазначав, що в планах – забезпечити фінансову спроможність держпідприємств та аеропортів для їхньої роботи і якнайшвидшого відновлення після карантину.